Santranç nasıl geliştirilir?

264523

Gigapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Arkadaşkar santranç oynamayı seviyorum ama basit stratejilerim ve rakibimin zayıflığından maçı kazanmam hiç zevk vermiyor sizce nasıl iyi santranç oynayabilirim.

Egzersiz yapmanız gerekiyor. Örneğin yakın bir zamanda satranç turnuvası başlayacak. Hem egzersiz yapmış olursunuz.

Bu gün satranç turnuvamız var, ona katılarak gelişmeye ve ısınmaya başlayabilirsiniz bence :)

Eski maçları yorumlamaları ile beraber izleyin, çok şey katacaktır.

Arkadaşkar santranç oynamayı seviyorum ama basit stratejilerim ve rakibimin zayıflığından maçı kazanmam hiç zevk vermiyor sizce nasıl iyi santranç oynayabilirim.
20. Seviye(veya üstü varsa) yapay zekaya karşı oyna. Ya da The best free, adless Chess server buraya üye ol ve kendini geliştir. Ama en önemlisi günde 3-4 saat ayır Satranç için.

Üniversitede satranç kulübü başkanlığını yaptım. Ücretsiz açılış dersleri verdim. Burada da turnuvaları duyunca heyecan yaptım ama elo çok düşük. 1800 olan kendi elomu beğenmezken 900 falan gördüm. İbret alarak uzaklaştım.
Tavsiye 1, satranç zeka olduğu kadar pratik isteyen oyundur. Çok oynayın.
2 kendinize eşit veya iyi kalitede adamlarla oynayın. Kesinlikle kendinizden düşük birisi ile dereceli oynamayın veya kaçının. (benim için bu rakam 1600 ve aşağısı)
3 herkesin bir stratejisi vardır bu hayatta onu satrançta da kullanın. Beyazken olabildiğine agresif, siyahken de olabildiğine (counter) karşı atak oynuyorum mesela.
Kings gambit açan, ve Fransız savunmasını ince ince bilen 1800 eloya sahip az artist bir karakterim var.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı