Çözüldü Saphire Rx 460 oyunlarda kasma ve kapanma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gandalfmeg

Hectopat
Daha fazla  
Q9400 2,66 işlemci 8 GB 1333 DDR3 RAM 400W PSU, GA G41m comco anakart.. 120 GB SSD. Win 7 Ultimate.(Win 10 ile de denendi.) RX 460 2GB DDR5 128bit.

Daha önce eski kartımla hiç sorun yaşamazken bu kartı aldıktan sonra oyunlarda ara ara kasmalar ve oyunun kapanması yada masa üstüne atmalar gibi sorunlar yaşıyorum. Genelde masa üstüne atıp bazen oyun kapanıyor bazen kapanmıyor. Sorunun sistemden olduğunu varsayarak Win 7 kurdum ama bir şey değişmedi. Driverlar güncel. Aynı sorunu yaşayan yada çözümü belen varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Çözüm
O RX470 için sanırım. Benim kart 2 GB güç girişi yok mesela bu kartlar anakart ile beslenir oda yaklaşık 75W. PCI'e 1.1 sürümlü anakartlar bu gücü veremiyor. Sende de güç girişi yoksa bu nedenle beslenemiyor olabilir.

Kardeşim benim sorun çözüldü. Anakartı değiştirdim ve artık sorun olmuyor. Oyunlarda gayet iyi performans veriyor artık. Dediğin gibi sanırım yeterli gücü veremediğinden dolayıymış. Umarım sen de çözersin.
Kardeşim garantiden bir cevap geldi mi durum nedir. Bugün eski akran kartımı takıp denedim aynı hatayı yine verdi. Sanırım sorun anakartta. Yabancı forumlarda bir kaç bir şey okumuştum anakarttan bahsetmişler. Bakalım yeni anakart aldım gelince deneyeceğim sonucu yazacağım tekrar..

Ürün gelmiş fakat il dışındayım. Birazdan iletişime geçip ne sorun olduğunu soracağım.

Ekleme: Hocam ürünün çekirdeğinde arıza testi yapmışlar sorunsuzmuş. 12 saat GTA V ile test etmişler gene sorun çıkmamış. 400W psu ile kullandım sanırım sorun orda.

Ürün gelmiş fakat il dışındayım. Birazdan iletişime geçip ne sorun olduğunu soracağım.

Ekleme: Hocam ürünün çekirdeğinde arıza testi yapmışlar sorunsuzmuş. 12 saat GTA V ile test etmişler gene sorun çıkmamış. 400W psu ile kullandım sanırım sorun orda.
Kardeşim ben 500W 80+ PSU aldım yine nafile. Bende anakarttan şüphelendim. Eski kartta da aynı sorunu yaptı. Bakalım işlemci ve anakart aldım gelsin onlarlada deneyeceğim. Birde 16.11.5 sürümü kurup sorunu çözenler olmuş bilgine.

Kardeşim ben 500W 80+ PSU aldım yine nafile. Bende anakarttan şüphelendim. Eski kartta da aynı sorunu yaptı. Bakalım işlemci ve anakart aldım gelsin onlarlada deneyeceğim. Birde 16.11.5 sürümü kurup sorunu çözenler olmuş bilgine.

o RX470 için sanırım. Benim kart 2GB güç girişi yok mesela bu kartlar anakart ile beslenir oda yaklaşık 75W. Pci e 1.1 sürümlü anakartlar bu gücü veremiyor. Sende de güç girişi yoksa bu nedenle beslenemiyor olabilir.

O RX470 için sanırım. Benim kart 2 GB güç girişi yok mesela bu kartlar anakart ile beslenir oda yaklaşık 75W. PCI'e 1.1 sürümlü anakartlar bu gücü veremiyor. Sende de güç girişi yoksa bu nedenle beslenemiyor olabilir.

Kardeşim benim sorun çözüldü. Anakartı değiştirdim ve artık sorun olmuyor. Oyunlarda gayet iyi performans veriyor artık. Dediğin gibi sanırım yeterli gücü veremediğinden dolayıymış. Umarım sen de çözersin.

Çözüm
psu ile alaklı bir durum söz konusu olamaz.boşuna 80 pluslara para yedirme.400w psu; gerek rx 460 için, gerekse q9400 için yeterlidir.sıcaklıktan olabilir.diğer bir ihtimal işlemci+ram kombinasyonun ekran kartına yetiişemiyor olabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı