Sapı kopup yere düşen yoğurda para ödenir mi?

Ömer S

Hectopat
Daha fazla  
Bugün sabah saatlerinde X marketinden yoğurt almıştım. Sapından tutuyordum elimde taşırken sapı kırıldı ve yere düştü. Personelleri çağırdım, adam geldi baktı, sonra odadan bir kadını çağırdı. Kadın geldi "bunun parasını siz ödemelisiniz, kasaya alalım" dedi. Ben de dedim ki kardeşim ben ne yapayım bu sap süs mü tutmak için mi? Tutarken kırıldı işte, yere düştü patladı. Biraz da yoğurt aktı, hadi kapağı açılsa neyse, kap altından yarılmış komple. Siz bunu almalısınız diyor hala. Ben bunu evde nasıl muhafaza edeceğim dediğimde arkasını dönüp bir şeyler geveledikten sonra gidip yenisini alabilirsiniz dedi. Şimdi ben mi suçluyum burada da? Bu kadın bu kadar laf yaptı. Aldığımda da ben bu yoğurdu nereye koyacağım diyor. Orası sizi ilgilendirir burada ben mi suçluyum? Bu durumun tüketici haklarındaki yeri nedir, burada ben haklı değil miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ödeme yapmanız gerekmiyor bence. Ürünün sapı defoluysa, sağlam değilse sizin bir suçunuz olamaz. Kamera kayıtlarından baksınlar, siz mi elinizden düşürdünüz yoksa ürünün mü sapı kırıldı diye.

Aynı şeklin benzeri bana da kasada poşet verilmişti ve poşet delik deşikti. İçine ürünü koyunca poşet yırtılıp ürünler yere düşmüştü. Baya müdürü falan çağırtıp tartışma çıkarmıştım. Bu arada ekstra poşet istediğim için tartışma çıktı, ürünü aldım zaten gidiyorum. Çalışanlarda problem yok, onlar muhtemelen kuralları uyguluyor. Kurallarda sıkıntı var, tüketiciyi yaşanan olaylardan sorumlu tutuyorlar ki çok arıza adam var ülkede. Normal yani.

Böyle olaylarda ses çıkartmanı ve orada olay anında yetkililerden hakkını aramanı öneririm.

Geçenlerde meyveli yoğurt alıp kasaya giderken elimden düştü. Kasaya götürüp durumu anlattım ve ödemek istediğim için ödedim.

İstesem arıza çıkarıp ödemeyebilirdim ama zaten adamlar yerdekini temizlemekle uğraşacaklar. Muhtemelen BİM şok A101 gibi marketlerde bunu çalışanların maaşından kesiyorlardır.

Aynı şeklin benzeri bana da kasada poşet verilmişti ve poşet delik deşikti. İçine ürünü koyunca poşet yırtılıp ürünler yere düşmüştü. Baya müdürü falan çağırtıp tartışma çıkarmıştım. Bu arada ekstra poşet istediğim için tartışma çıktı, ürünü aldım zaten gidiyorum. Çalışanlarda problem yok, onlar muhtemelen kuralları uyguluyor. Kurallarda sıkıntı var, tüketiciyi yaşanan olaylardan sorumlu tutuyorlar ki çok arıza adam var ülkede. Normal yani.

Böyle olaylarda ses çıkartmanı ve orada olay anında yetkililerden hakkını aramanı öneririm.
Yukarıda belirttim zaten yenisi aldım. Aldığım küçük bir şey olsa sıkıntı yok da 3kg yoğurt yani altı patlamış ne yapayım bunu? Yanıtlarınız için teşekkür ederim haklı olduğumu öğrenmek iyi oldu.

Marketlerdeki ürün muhafazasın da ve raf dizilimi ile ilgili bir düzenleme yasa gibi bir şey var kasten bir eylem gerçekleştirmediğin müddetçe hiçbir şey ödemezsin neredeyse bütün marketlerin politikasına aykırı ve suçtur benim 60-70 yıllık esnaf dedem bile bunu uygular :d

Geçenlerde meyveli yoğurt alıp kasaya giderken elimden düştü. Kasaya götürüp durumu anlattım ve ödemek istediğim için ödedim.

İstesem arıza çıkarıp ödemeyebilirdim ama zaten adamlar yerdekini temizlemekle uğraşacaklar. Muhtemelen BİM şok A101 gibi marketlerde bunu çalışanların maaşından kesiyorlardır.

Evet topu olarak açık çıkıtğı zamanlar hırsızlık ve benzeri durumlar da bölüp çalışanlardan kesiliyor arkadaşım B101 de çalışırken bir doktor kadın çorabı çalıyormuş ara ara gelip geçen yakalayamadınız falan diyormuş bir de 30k açık ödetmişler herife birkaç kere.

Yeni konular

Geri
Yukarı