Çözüldü Sapphire 6900XT kart garantiden geldikten sonra görüntü vermemeye başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

apollonx

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 1 Kasım 2023'e kadar garantisi geçerli olan ekran kartımı, FurMark'da 102-103 dereceleri, oyunlarda ise ısıdan dolayı drop yaşatmasından dolayı endeks bilişim ile irtibata geçerek kargo ücretini de ödeyerek gönderdim. Gönderirken kargo ücretini ben, onlarda bana gönderirken ücreti onlar ödüyormuş. Kargom endeks bilişime oradan da ServisPoint'e gönderildi ve daha sonrasında bugün kart elime ulaştı. ServisPoint, termal pad değişimi yapıp tüm portlardan görüntü aldıklarını ve belirttiğim ısınma sorunu ile karşılaşmadıklarını belirten kağıdı da kargoya iliştirmişler. Isıdan kurtuldum diye sevinerek kartını sisteme taktım fakat bırakın ısıdan kurtulmayı ekrana görüntü bile gelmedi.

Sapphire 6900 XT SE Isınma sorunu ile Endeks Bilişim / Servispoint Sorunsalı

Anakart BIOS ışıkları normal şekilde ilerliyor sönüyor, daha sonrasında ekran kartı ikaz ışığını yakıyor ve görüntü gelmiyor. Ekran kartı üzerinde ki Switch'den tüm BIOS'ları denedim fakat sonuç değişmedi, HDMI ve DisplayPort'ları denedim sonuç yine aynı. Karta ne yapmış olabilirler ki görüntü gelmesin. Ekran kartı fanları ve RGB'leri sorunsuz çalışıyor. Kullandığım sistem bileşenleri; AMD Ryzen 5900X, B550 Gaming Edge Wi-Fi, G.Skill 32 GB DDR4 RAM, EVGA 1300W G2 PSU.

3.jpg

4.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kartı söküp tekrar takmayı ve BIOS sıfırlamayı denediniz mi? Aynı sorunu MSI anakartta ben de yaşamıştım. BIOS CSM de kaldığı için kart görüntü vermeyip VGA ışığı yakıyordu. Elimde yedek eski kart olduğu için onu takıp o şekilde görüntü alıp CSM kapattığım zaman kartla görüntü alabiliyordum. BIOS sürümü buglu olduğu için oluyordu sanırsam.
Hocam Endeks bilişim seni biraz öpmüş gibi. Ben de aynı şekilde XFX 6900 XT kartımı durduk yere karıncalanma sonrasında incehesap ile oksit bilişim'e gönderdim. Ne gönderirken ne de kargoyu alırken ücret ödemedim. Neyse, konu ile ilgili olarak tekrar gönder fakat bu sefer kesinlikle kargo ile ilgili bir ücreti kabul etmediğini ve yasal olmadığını söyle. Garanti süreci içerisindeyken senden kaynaklanmayan bir şey yüzünden para alamazlar.

Hocam Endeks bilişim seni biraz öpmüş gibi. Ben de aynı şekilde XFX 6900 XT kartımı durduk yere karıncalanma sonrasında incehesap ile oksit bilişim'e gönderdim. Ne gönderirken ne de kargoyu alırken ücret ödemedim. Neyse, konu ile ilgili olarak tekrar gönder fakat bu sefer kesinlikle kargo ile ilgili bir ücreti kabul etmediğini ve yasal olmadığını söyle. Garanti süreci içerisindeyken senden kaynaklanmayan bir şey yüzünden para alamazlar.
Kargo ücreti çok önemli değil de kartı ne yaptılar da bu hale getirdiler anlam veremedim. Mecbur tekrar göndereceğim, kargo işini de özellikle belirteceğim.

Kartı söküp tekrar takmayı ve BIOS sıfırlamayı denediniz mi? Aynı sorunu MSI anakartta ben de yaşamıştım. BIOS CSM de kaldığı için kart görüntü vermeyip VGA ışığı yakıyordu. Elimde yedek eski kart olduğu için onu takıp o şekilde görüntü alıp CSM kapattığım zaman kartla görüntü alabiliyordum. BIOS sürümü buglu olduğu için oluyordu sanırsam.

Son düzenleme:
Çözüm
Kartı söküp tekrar takmayı ve BIOS sıfırlamayı denediniz mi? Aynı sorunu MSI anakartta ben de yaşamıştım. BIOS CSM'de kaldığı için kart görüntü vermeyip VGA ışığı yakıyordu. Elimde yedek eski kart olduğu için onu takıp o şekilde görüntü alıp CSM kapattığım zaman kartla görüntü alabiliyordum. BIOS sürümü buglu olduğu için oluyordu sanırsam.

Ekran kartının BIOS'larını denedim ama anakartın BIOS'unu denememiştim onu da yarın denerim artık.

Ekleme: Anakart BIOS'u reset işe yaradı, teşekkürler. Termal Pad değişimi de işe yaramış, 102-103 derecelerden 70 dereceye düşmüş.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı