Sapphire 7800XT Nitro + ARGB senkronize edilmiyor

Maqrix

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i7-14700K
Sapphire RX 7800 XT Nitro+
Kingston Fury Beast RGB 32 GB (4x8) 6000 MHz DDR5
Asus Rog Strix B660 G Gaming Wifi
Corsair iCUE H150 360MM
Fsp Hydro G 850W 80+Gold
Aryond A32 V1.3 165 Hz
Gamepower Warcry
Meslek
IT
Merhaba, Sapphire 7800XT Nitro+ satın aldım. Kutu içerisinden çıkan ARGB kablosunu ASUS ROG STRIX B660G anakartıma bağladım. Ancak hiçbir şekilde senkronize edemiyorum. TriXX uygulamasından hariciyi seçtim ve RGB Signal open RGB'yi denedim, kart henüz bir günlük ve kendi uygulaması üzerinden çeşitli renk geçişleri yapabiliyorum. Kabloyu kutudan test ettim ve anakart ARGB soketi de sağlamdı. Kısaca öğrenmek istediğim, kartın ARGB çıkış soketi bozuk mu, sorunun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğunu nasıl anlarım?

ARGB kablosundaki ok işareti anakarttaki portun + yazan kısmına denk gelecek. Bu şekilde taktın mı?

Bir tarafta 2 bir tarafta 1 pin olduğu için yanlış takma olasılığım yok maalesef :(
ARGB kablosundaki ok işareti anakarttaki portun + yazan kısmına denk gelecek. Bu şekilde taktın mı?

Bir tarafta 2 bir tarafta 1 pin olduğu için yanlış takma olasılığım yok maalesef :(
Aura Creator kurduysan görmeyebilir. Sadece Armory Create kurman lazım. Eğer Sadece Armoury Create kurduysan Sapphire'in RGB yazılımını algılaması için bir plugin indirmen gerekebilir.

Aura Creator kurduysan görmeyebilir. Sadece Armoury Crate kurman lazım. Eğer sadece Armoury Crate kurduysan Sapphire'in RGB yazılımını algılaması için bir plugin indirmen gerekebilir.

Armoury Crate kurulu aktif bir şekilde de diğer parçalarımı senkronize etmek için kullanıyorum Corsair Kingston vs. bu plugini nereden bulabilriz öncelikle. Bir ikinciside kablo ile bağlı olmasa tamam diyeceğimde normalde kablo ile bağlanan her ARGB'nin sorunsuz çalışması lazım diye düşünüyorum bilemedim.

Geri
Yukarı