Elektronik Sapphire 7900 XTX 24.998 TL

Yahu ne akılı? yasal bir hak dan bahsediyorum. Daha bugüne kadar cayma hakkımı kullanmak istiyorum deyip THH de uğraştığım olmadı. Kutusuna ve ambalaja zarar vermediğiniz sürece paşa paşa alıyorlar satıcının insiyatifinde diye bir şey yok, tabi gidip de beleşeal.com gibi saçma sapan yerlerden alışveriş yapıyorsanız o da sizin sorununuz.
Sayısız ekran kartı ve başka parça alışverişim olmuştur internetten. 2 kez dediğinizi ekran kartında yaptım ve gümledim. Sonuçta sana geldiğinde bir jelatin oluyor üzerinde ve adam bu açılmış diye çok net bir şekilde ondan anlamasa statik poşetten anlıyor. Sen hoplasan da zıplasan da ben bunu böyle satamam iade almıyorum diyor ve süreç uzadıkça uzuyor. Siz her seferinde kabul ettirdiyseniz helal olsun demekten başka bir şey düşmez bize. Normalde almıyorlar, neredeyse tüm firmalar sorun çıkarıyor kutuyu açınca.

Ben bu ürünü 1 ay önce aldım. Maksimum 90 derece bağlantı sıcaklığı gördüm full ultra ray tracing ile (cyberpunk ve dying light 2de denedim)
Ama 20. Günde çok saçma bir coil whine problemi başladı. Kafasına göre pıstlıyor ki sadece blizzard oyunlarında. Fps arttığı için herhalde. 90 derece de gayet normal diyorlar reddit ve amd forumda.

Yine de değişim yapıp pulse ya da nitro+ versiyon düşündüğüm için yazdım. Tabii ki 14 gün geçtiği için teknik servise yönlendirdiler. 14. Güne kadar maksimum 75te çalışan kart 90lara çıkınca da kalıyorsunuz öyle.

Biraz da 3700X CPU yüzünden kullanamıyorum.

Hocam aynı kart bende de var 7600X ile kullanıyorum 2K da. Ama ilk aldığımda 1080p de test etme şansım olmuştu. Overwatch 2 de 1080p de hiç darboğaz yoktu 500 FPS'leri görüyordum ve sıcaklıklarda 55-60 seviyesinde dolaşıyordu. FurMark stress testinde de 62 dereceyi geçmedi hot spot noktası ise 75 maksimum gördü.

Hocam aynı kart bende de var 7600X ile kullanıyorum 2K da. Ama ilk aldığımda 1080p de test etme şansım olmuştu. Overwatch 2 de 1080p de hiç darboğaz yoktu 500 FPS'leri görüyordum ve sıcaklıklarda 55-60 seviyesinde dolaşıyordu. FurMark stress testinde de 62 dereceyi geçmedi hot spot noktası ise 75 maksimum gördü.
Kart güzel ama senin gibi zen4 bir işlemci ile bendeki gibi zen2 işlemci ile furmark da 1080p de 26k puan bile alamıyorum. Zen4 serisinin biraz daha ucuzlamasını bekliyorum o zamana kadar kartın gücünün yarısını kullanmaya devam.

Sağır sultan duydu referans kartın Vapor chamberinde sorun olduğunu 110 drecede calıstıgını ve bunları AMD'nin geri topladığını ama herhalde daha bu foruma ulaşmadı bu gizli bilgi...
Hocam 2 ay önce ben de aynı modelden satın aldım. Hiç kullanmadım kutusundan da çıkarmadım satışa koydum geçen günlerde sahibinden'den ama sizin bu yorumunuzu görünce yazmak istedim. Gerçekten geri topluyorlarsa eğer iade etme gibi bir şansım var mı?

Dayanamadım daha fazla 29.600 TL'ye MSI Gaming Trio classic RX 7900 XTX aldım ürün dış görünüşü güzel fakat kutu içeriği resmen bomboş.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı