Sapphire AMD R7 250 90 Dereceyi Görüyor

Yakup Demiral

Centipat
Arkadaşlar merhaba,
Ben bilgisayara Intel Core i5 4460 işlemci taktırdım.
İşlemciyi kurdum herhangi bir sıkıntısı görünmüyor boşta çalışırken. Fakat herhangi bir oyun çalıştırdığımda ekran kartı sıcaklığı 90 dereceyi görüyor.
Eski kullandığım Intel Pentium G3200 işlemciyle beraber mevcut kullandığım ekran kartında herhangi bir problem gözükmüyordu. Oyun oynarken 40 dereceyi görüyordu ekran kartı, eski işlemciyle beraber kullandığımda.
Bu arada güç kaynağım Everest 1660A 400 Watt.
Neler yapmam gerekiyor? Fazla bütçem de yok. Recep Hocam yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• IMG-20191125-WA0001.jpg
    IMG-20191125-WA0001.jpg
    341,1 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG-20191125-WA0000.jpg
    IMG-20191125-WA0000.jpg
    116,1 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı termal macunlarının durumu nedir acaba? Kasa hava sirkülasyonu nasıl? Ekran kartının kontrol programından fanları kontrol edip, son devirde kullandığınızda da aynı sıcaklığı alacak mısınız bir kontrol edin.

Bi ihtimal garanti varsa yolla. Yoksa içini açıp tozunu al termal macun yenile. Benimde %70 fan hızında olsa bile 84 C geçince kapandığından garantiye vereceğim.

Eski işlemci büyük ihtimalle karta darboğaz yaptığı için kartın yarısı yatıyordu şimdi darboğaz kesilince tam devir çalışmaya başladı. Termal macunu yenile.
Ekran kartı'nın macununu mu yenilettirmem gerekiyor hocam, yenilettirdikten sonra çalışmazsa kara kara düşünürüm. Bu arada güç kaynağı almayı düşünüyorum yarın vatan bilgisayardan kredi kartıyla. Thermaltake litepower 500 wattlık. Eğer taktırabilirsem farklı bir ekran kartı herhangi bir sorun yasar mıyım ?

Ekran kartı'nın macununu mu yenilettirmem gerekiyor hocam, yenilettirdikten sonra çalışmazsa kara kara düşünürüm. Bu arada güç kaynağı almayı düşünüyorum yarın vatan bilgisayardan kredi kartıyla. Thermaltake litepower 500 wattlık. Eğer taktırabilirsem farklı bir ekran kartı herhangi bir sorun yasar mıyım ?
400w fazlasıyla yeterli. Evet termal macununu yenileyeceksin. İçindeki çipin üzerinde macunu ılık suyla çıkarıp yeni macunu taşırmayacak şekilde yay.

Ekran kartı termal macunlarının durumu nedir acaba? Kasa hava sirkülasyonu nasıl? Ekran kartının kontrol programından fanları kontrol edip, son devirde kullandığınızda da aynı sıcaklığı alacak mısınız bir kontrol edin.
Hocam Ekran kartını 2015 yılında vatan bilgisayardan almıştım dolar kuru düşüktü o zaman 150 liraya almıştım. O gündür kullanıyorum. Macunu yenilettirmedim. Normal çalıştığı için fakat i5 4460 işlemci aldıktan sonra ekran kartı sıcaklığı yükselmeye başladı

Hocam Ekran kartını 2015 yılında vatan bilgisayardan almıştım dolar kuru düşüktü o zaman 150 liraya almıştım. O gündür kullanıyorum. Macunu yenilettirmedim. Normal çalıştığı için fakat i5 4460 işlemci aldıktan sonra ekran kartı sıcaklığı yükselmeye başladı
Aradan 4 yıl geçmiş :) 2 senede bir yenilemek lazım. Macunu yeniledikten sonra ısı sorunu düzelecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı