Sapphire AMD R7 250 90 Dereceyi Görüyor

R7 250 gibi bir kart nasıl o dereceye gelir hayret. Kartın fanı düzgün dönüyor mu diye kontrol edin. Ama bir 20 saniye bakın bazen duraksıyor olabilir iyice kontrol edin fanını sesini dinleyin.

400w fazlasıyla yeterli. Evet termal macununu yenileyeceksin. İçindeki çipin üzerinde macunu ılık suyla çıkarıp yeni macunu taşırmayacak şekilde yay.
Ilık suyu aç biraz istersen, arkadaş gider çaydanlıktan üstüne suyu döker Allah korusun kart gider. Hafif nemli bir bezle macunu temizleyin ve yenisini iyice yayın.

Şaşırdım kaldım vallahi. İlk kez karşılaştım problemle. Normal kullanımda resimde gösterdiğim gibi 30-35 arası değişiyor. Age of empires 2 hd gibi düşük oyunu açtığımda 90 dereceyi görüyor. Herhangi bir bilgisayarcıya götürsem yaparlar mı ?

Benim de elime bir GTX 550 Ti geçmişti -satmak için almıştım. Baktım 99 derece oluyor. Termal macunu yeniledim şu an 75 falan görüyor en fazla. büyük ihtimal senin sorunun da termal macunun artık etkinliğini kaybetmesinden kaynaklı.
Sizin kartlar 99 C görmüş benimki 84 kapanıyor :D İçini açıp temizlemek istiyorum. Garantisi var 1 ay gelmez şimdi.
Şaşırdım kaldım vallahi. İlk kez karşılaştım problemle. Normal kullanımda resimde gösterdiğim gibi 30-35 arası değişiyor. Age of empires 2 hd gibi düşük oyunu açtığımda 90 dereceyi görüyor. Herhangi bir bilgisayarcıya götürsem yaparlar mı ?
Yaparlar hocam sıkıntı kalmaz kartda.

Sizin kartlar 99 C görmüş benimki 84 kapanıyor :D İçini açıp temizlemek istiyorum. Garantisi var 1 ay gelmez şimdi.

Benim laptoptaki GT635M bile 95 derece görüyor, hiç kapanmadı. Sadece normalde 800MHz çalışıyor ya, +90 olunca işte 400MHz'ye kadar düşüyordu. Belki onun da macununu falan yenilesem düzelir. Kullanmadığım için uğraşasım yok gerçi.

Benim laptoptaki GT635M bile 95 derece görüyor, hiç kapanmadı. Sadece normalde 800MHz çalışıyor ya, +90 olunca işte 400MHz'ye kadar düşüyordu. Belki onun da macununu falan yenilesem düzelir. Kullanmadığım için uğraşasım yok gerçi.
Yenilersin sıkıntı olmaz ama notebooklar çok hızlı pisleniyorlar. Mobilty HD 4500 ekran kartlı notebook umu 3 ayda bir temizlettiğimi bilirim.
Hocam vallahi korkuyorum 😂
Tekrar çalışmaz diye. İslemcinin grafik kartı da çalışmıyor. Stok fan kullanıyorum
Hocam bende bilek var derseniz kendiniz internetten bakarak temizleyin. Güzel anlatanlar var. Zor bir işlem değil :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı