Elektronik Sapphire AMD Radeon RX 6800 Nitro+ 12749TL

Kağıt üstünde çok iyi duruyor cidden teknik olarak ama şu AMD kartlara bir türlü ısınamadım ya. Bol bol VRAM (16 GB), 256 bit veri yolu ama bir türlü elim almaya gitmiyor. Güzel fırsat bu arada bayağı iyi fiyat.

Kanka en son 4 ay once WattMan yedim nedeni de voltaj deneme yapiyordum iyi tutturamamisim Custom AMD driver kullanıyorum official ne durumda bilmem 23.4.2 surumu.

Yaş 12-13 falan galiba. Sadece ısınamadığımı söyledim, karta kötü falan demedim hatta fiyatı da iyi dedim dikkat edersen. Hangi NVIDIA kart 80 dereceye çıkıyor orası da ayrı bir konu elbette. Fanboyluğun lüzumu yok, düzgünce yazıyorsan yazarsın, yazmıyorsan boş mesaj yazma.

Kanka sakin ol la fanboylugu anladik da hepimiz fakir turkleriz boş ver.

Nasıl yani? Sırf BIOS yüklemeyle 6800 kart 6800 XT'ye mi dönüşüyor?

Hee transformers bir anda donusuyor.

Nasıl yani? Sırf BIOS yüklemeyle 6800 kart 6800 XT'ye mi dönüşüyor?

Evet ama daha sıcak çalışır ve garanti dışı kalır bilgin olsun uyumluluğu elindeki modelin özelliklerini aynı model XT ile karşılaştırarak bakabilirsin sadece clock Speed'ler farklıysa bir sıkıntı olmaz. Bizim arkadaşta RX 6700 modeli vardı RX 6700 XT BIOS'u kurdu bir sıkıntı yaşamadı FPS arttı fakat dikkatli olun her modelde bu kadar uyumlu çalışmayabilir.

Evet ama daha sıcak çalışır ve garanti dışı kalır bilgin olsun uyumluluğu elindeki modelin özelliklerini aynı model XT ile karşılaştırarak bakabilirsin sadece clock Speed'ler farklıysa bir sıkıntı olmaz. Bizim arkadaşta RX 6700 modeli vardı RX 6700 XT BIOS'u kurdu bir sıkıntı yaşamadı FPS arttı fakat dikkatli olun her modelde bu kadar uyumlu çalışmayabilir.
Hee bios atarak 6800XT oluyor 🤣

Teknik olarak bir ton farklılık mevcut. 840 Shading units farkının dışında TMU, ROPS, Compute units, RT cores gibi farklılıkları saymıyorum bile.

Üretici tarafından bios ile kırpılmamışsa hiç bir karta bios atarak bir üst modele taşıyamazsınız. Sizin söylediğiniz biosların normal OC dan hiç bir farkı yok, OC yapılmış hazır biosları karta yazıyorsunuz haliyle saçma sapan voltaj değerleri ve uçuk kaçık güç tüketimleri ile bir miktar performans artışı elde ediyorsunuz ama değer mi? asla.

Yeni konular

Geri
Yukarı