Sapphire ekran kartı etiketi sökülürse garanti bozulur mu?

marfix

Decapat
Daha fazla  
Geçen hafta aldığım Sapphire marka kartı kutudan çıkarırken arka yüzeyindeki beyaz sticker rahatsız edici geldi gözüme, tırnağımla kazıdım. Baktım zar zor çıkıyor bıraktım öyle ama yarısı kaldı. Hala sağ tarafta gözüken kısım seri no onunla garanti sorgulanıyor fakat stickerın sol tarafının birazı yok. Sıkıntı olur mu? Garantiden çıkmış mıdır?

IMG_20220325_200007.jpg

Sanırım etiketin tahrip edilmesi garantiyi devre dışı bırakıyormuş...
Maalesef geçen hafta aldığım yeni ekran kartım garanti dışı kaldı galiba. Neyse ki kart tam takır çalışıyor bir sıkıntı yok gibi şu anlık. Garantici firmanın internet sitesini okuduğumda ise para karşılında tamirat yapabiliyorlarmış Allah'tan...

Ekran kartı kolay kolay bozulmaz, en kötü termal bakım gerekir onu da kendin yaparsın, harici çip arızası vs kartın yarışı kadar fiyat çıkıyor zaten.

Kazıdıktan sonra değil, önce konu açsaydınız daha iyiydi ama en net cevabı servis verir. Arayıp sormanızı tavsiye ederim.

2022 yılındayız ve hala seri numaralarını direk elektronik kartın üzerine lazerle yazmayıp stickerlara yazan firmalar neyin kafasını yaşıyor acaba... Sonuçta benim gibi acemi olan bundan haberi olmayan insanlar olabilir. Bir garanti cihazın üzerindeki sökülebilir bir stickera bağlı olmamalı ben bunu yanlış buluyorum şahsen. Ve bunun yanında kartın üzerindeki görselide bozuyor...
Üzerinde kaldırıldığı taktirde garantiyi geçersiz kılar ibaresi yok gördüğüm kadarıyla. Backplate üzerindeki vidaların üstündeki yasak işareti bulunan etiketi kaldırmadığınız sürece bir sorun olmaz sanırım.

Backplate üzerinde yasak işareti bulunan bir sticker görmedim fakat 2 tane vidanın üzerinde yuvarlak sticker var ufacık ikisinde de farklı harfler yazıyor birinde D yazıyor diğerinde W yazıyor ne anlama geliyor bilmiyorum.

Geri
Yukarı