Sapphire HD 6870 Sıcaklık Değerleri

Yusuf4560

Hectopat
Daha fazla  
A10 7870K sisteme birkaç aylığına Sapphire HD 6870 1GB 256 bit ekran kartı taktım. Takmadan önce tam temizliğini yaptım, termal macunları yeniledim, MSI Afterburner ile ısı değerlerine baktım, OC yapmadım ama fan %60'ta çalışıyor. Isı değerleri boşta minimum 39 iken, maksimum 90 derece. Oyun oynarken ise minimum 78, maksimum 90 derece. Herhangi bir takılma yok, yüksek ayarlarda 60 FPS alıyorum ve 450W PSU ile kullanmaktayım. Ekran kartımın değerleri nasıl? Bir de maksimum kaça kadar dayanabilir? Bazı ekran kartları belli bir ısıdan sonra kendini kapatıyormuş. Bu özellik benim ekran kartında da mevcut mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
90 derece uzun vade de sorun yaratır. Kasa içi hava akımı nasıl? Yeterli hava akışı sağlanmıyor olmalı. 2. sorunuza gelecek olursak, evet yüksek sıcaklık eski mimari kartlarda lehim atmasına sebep olabiliyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı