Sapphire HD 7770 300W PSU ile çalışır mı?

MustafaOnur1

Centipat
Beyler 2 3 ay idare etmek istiyorum ondan sonra PSU alacağım. Kartı hiç zorlamadan CS:GO'da 1024x768 ve Low ayarlarda oynayacağım.

Benim PSU 300W +12V 16A yazıyor.

Sistemim aşağıda.

İşlemci: Xeon E5440 Intel® Xeon® E5440 İşlemci (12M Önbellek, 2.83 GHz, 1333 MHz FSB) Ürün Teknik Özellikleri.

Ekran karti: Sapphire HD 7770 Sapphire Hd7770 Edition Gddr5 1gb 128bit Amd Radeon Dx11.1 Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da.

RAM: 4 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU nuz sıfır olsa 192 W maksimum güç sağlayabilir ki o da sürekli değil. Sadece işlemci ve ekran kartı 160 W diğer bileşenlerle bu 185, 190 wattı bulur. PSU dan aşırı güç çekmek, voltaj dalgalanmalarına sebep olabilir. PC bileşenleri de voltaj konusunda biraz nanemolla arkadaşlarımızdır.

PSU nuz sıfır olsa 192 W maksimum güç sağlayabilir ki o da sürekli değil. Sadece işlemci ve ekran kartı 160W diğer bileşenlerle bu 185, 190 Watt'ı bulur. PSU'dan aşırı güç çekmek, voltaj dalgalanmalarına sebep olabilir. PC bileşenleri de voltaj konusunda biraz nanemolla arkadaşlarımızdır.

HMM 400W Zalman ZM400 le olur mu 2. el alacağım.

Zalman 400 bundan iyi ama benim demek istediğim PSU çalışırken bakmaktı. Eğer bakamıyorsanız, güvenip almaktan başka çare yok. Ama PSU ikinci el her zaman risk barındırır. Kaç yıllık olduğu meçhul çünkü.

Anladım. Peki Cooler Master alsam Zalman yerine 12V 16A veriyor sıkıntı çıkar mı sistemim yanar mı ekran kartım yanar mı vs.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı