Sapphire HD 7850 ekran kartı ısınıyor

Bütçe
600

JACK_HUNTER

Picopat
Daha fazla  
Anakart: MSI H81M-P33
RAM: Hi-Level 1600 MHz DDR3 4 GB RAM.
İşlemci: Intel Pentium G3250.
Ekran kartı: Sapphire HD 7850 1 GB.

Ekran kartını aslına çok sıcak değil aksine değerler iyi fakat ekran kartının bir yeri var aşırı ısınıyor fotoğrafta belirttiğim yer.

Anakart:MSI H81m-p33
Ram:Hi level 1600 mhz ddr3 4 gb ram
İşlemci:İntel pentium g3250
Ekran kartı:sapphire hd 7850 1 gb

Ekran kartını aslına çok sıcak değil aksine değerler iyi fakat ekran kartının bir yeri var aşırı ısınıyor fotoğrafta belirttiğim yer
IMG_20240218_105303.jpg

Siyah kare olan ekran kartının ucundaki
IMG_20240218_105303.jpg

Ekran kartını aslına çok sıcak değil aksine değerler iyi fakat ekran kartının bir yeri var aşırı ısınıyor fotoğrafta belirttiğim yer.
Bunu elinizle mi kontrol ettiniz? Yani sizin "aşırı" dediğiniz değer ekran kartı için normal olabilir. Eğer tereddüt ediyorsanız HWMonitor programından hotspot ya da junction sıcaklığını kontrol edin.

Bunu elinizle mi kontrol ettiniz? Yani sizin "aşırı" dediğiniz değer ekran kartı için normal olabilir. Eğer tereddüt ediyorsanız HWMonitor programından hotspot ya da junction sıcaklığını kontrol edin.

Hocam yalan olmasın biraz merakımdan soruyorum diğer yerler sıcaklıkları iyi ve elimle hissettiğim kadar yani mesela 45 derece ise elimle dokunurum tama sıkıntı yok fakat ekran kartının bir yeri var değil elimi tutmak dokunduğum zaman elim yanıyor

Dokunmayla sıcaklık ölçülmez hocam ben de onu diyorum. Tam olarak nere ısınıyor işaretleyip gönderir misin?

Dokunmayla sıcaklık ölçülmez hocam ben de onu diyorum. Tam olarak nere ısınıyor işaretleyip gönderir misin?
Hocam işaretlemeyi bir türlü beceremedim telefondayım nasıl yapıldığını söyleyebilir misin

Hocam zaten dokunmayla ölçülmez ama diğer bölümlere göre çok ısınıyor mesela gpu nun olduğu yere dokunuyorum sıcak değil başka yerlere dokunuyorum sıcak değil fakat ora çok sıcak

Fotoğrafı galeriden açıp düzenlemeyi seç. Oradan kalemle işaretle. Olmazsa WhatsApp'ta fotoğrafı düzenleyebiliyorsun. Orada düzenleyip kendine gönder.

Bilgisayarınızda AMD Adrenalin mevcut mu? Ya da dediğim HWMonitor uygulamasını indirdiniz mi?

Bilgisayarınızda AMD Adrenalin mevcut mu? Ya da dediğim HWMonitor uygulamasını indirdiniz mi?
Hocam okuldaydım cevap veremedim kusura bakmayın onları indiremedim ama o siyah kare parçası üzerine Termal pad denilen birşey takılınca sıcaklığı düşüyormuş ondan almayı düşünüyorum sizce alayım mı

Kim demiş onu acaba? Yok öyle bir şey. Yani o parçaya el ile dokunup test yapan 50.000.000 insanda tek kişi siz olabilirsiniz. Dediğimi yapın siz.

Geri
Yukarı