Sapphire HD4670 vs ASUS EAH2600 PRO

Şimdi fark ettim kusura bakmayın. Bu fiyata ekran kartı falan alınmaz bütçeyi 400-500 TL yapmanız gerekiyor ki anca DirectX 11 destekli başlangıç halli bir ekran kartı alabilirsiniz.

Bu güzel gibi ama DirectX 10.1 destekli.

Bu güzel hocam ama sizin tercihiniz.

Şimdi fark ettim kusura bakmayın. Bu fiyata ekran kartı falan alınmaz bütçeyi 400-500 TL yapmanız gerekiyor ki anca DirectX 11 destekli başlangıç halli bir ekran kartı alabilirsiniz.

Bu güzel gibi ama DirectX 10.1 destekli.

Bu güzel hocam ama sizin tercihiniz.
HD 4890 fazlaca güç tüketimi yapar hocam, güç kaynağı kötü ve 350W ya da 350W altı verimlilik sağlıyor ise almamalı.

HD 4890 fazlaca güç tüketimi yapar hocam, güç kaynağı kötü ve 350W ya da 350W altı verimlilik sağlıyor ise almamalı.

Kusura bakmayın hocam arkadaşın güç kaynağını bilmeden yazdım ben.

Hocam biraz yardımcı olmaya çalışacağım hiç ekran kartını temizlediniz mi ? Temizlemediyseniz aşağıdan attığım video sayesinde temizleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hocam adam kartı bilgisayarcıya göstermiş kart çalışıyormuş fakat fan dönmüyormuş neden fanda mı bir sıkıntı var?

Isınma sorunu olan kart = paranızı çöpe atmak demek. O kişinin diğer ilanlarına bakarsanız, hepsi piyasa fiyatı zaten hatta piyasadan yüksek fiyatlı ilanlar. Bu da pc parçaları hakkında bilgisi olduğunu gösterir. E sizce böyle biri o kartı o kadar ucuza bırakır mı? Alıp sorununu çözemeyeceksiniz, atıyorum masaüstünde kart 80-90 derece olacak görüntüyü kesecek, bu durumda itiraz hakkınızda olmayacak. Ben size demiştim diyecek. Bence macera aramaya gerek yok. Biraz olsun daha para biriktirip bu tarz bir şey alınabilir. En azından valorant oynarsınız.

İkisinin arasından 4670 ama ben ikisini de önermiyorum. İşlemci modelinizi ve bütçenizi yazarsanız daha iyi bir kart önerebilirim.

DX11 takıntınızı anlamış değilim, arkadaş Valorant vb. bir oyun oynayacağını söylememiş ve attığı ekran kartları 50-60TL DX10.1 olsa bile şükretsin HD 5450, 5570, 6350, 6450 gibi bir kart alıp Valorant oynayabileceğini zannediyorsanız yanılıyorsunuz saydığım kartlar ve benzerleriyle maksimum 45-50FPS alabilir deneyimledim bu tarz kartları çok kez biliyorum o yüzden.
Kısaca demek istediğim 5450, 6450 vb. bir kart alacağına 4870, 4670, 4750 vb bir kart alsın en azından DX10 veya 9 oyunları düzgün FPS değerleri ile oynar tabii 30FPS düşmesi yiyerek patates grafiklerle Valorant oynamak istiyorsa arkadaş bilemem.
5450 gibi bir kart alınacaksada 200TL para verilmemeli ancak öyle.
100TL bütçeyle alabileceğin kart budur.
Param Güvende ile alabilirsin, 5450 ve 3650'yi aylarca kullandım zamanında DX11 dışında bir artısı yok 5450'nin çoğu oyunda çok daha iyi değerler alıyordum.

Geri
Yukarı