Sapphire Nitro+ RX 480 8 GB OC BIOS sürümü

ÇAĞATAY TORUN

Megapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Selamün aleyküm kardeşlerim,

Sapphire Nitro+ RX 480 8 GB OC BIOS parça numarasındaki son rakam. X51 fakat güncel olan BIOS sürümünde sonu. X5W olarak sadece W farklı, her şeyi aynı acaba bu sürüm benim kartımla uyumlu mudur? Üstteki yeni sürüm.

safir .png
safir1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartında BIOS güncellemesi üretici firma önermeden yapılacak bir şey değil. BIOS güncellemesi yapma nedeninizi sorabilir miyim?

kartımı ikinci el yeni aldım Forza Horizon 3 de yüksek ayarlara aldığımda
bir müddet devam ediyor fakat fanlar ara ara çok hızlanıyor oyun donup monitör kapanıyor; oyun kapanınca yeniden açılıyor bende de sistem hatası nedeniyle varsayılan Wattman ayarları geri yüklendi diyor bildirimlerde de var,
en güncel driverı yükledim bu ay için olan, ayrıca konu açılmış bu sorunla ilgili ve çok kişi mağdur olmuş sürücü odaklı olduğu kanaati yaygın, bende epeydir çözümü olmayan konuya köklü bir çözüm olur diye düşündüm yoksa niyetim yok aslında, sizce doğru mu ?

Sorun kesinlikle Radeon ayarlarından yani ayarları sağlayan program yada sürücü yüzünden fakat ihtimalen yeni versiyon Bios çözebilir diye düşündüm fakat bu son versiyon benim kart için uygunmu acaba?

Sorun kesinlikle Radeon ayarlarından yani ayarları sağlayan program yada sürücü yüzünden fakat ihtimalen yeni versiyon Bios çözebilir diye düşündüm fakat bu son versiyon benim kart için uygunmu acaba?
Aynı sorun bende de var. Oyunu oynuyorum Ultra da sıfır kasma sıfır sorun 100 FPS üstü alıyorum. Bir süre sonra atıyorum 45 dk sonra pat oyun donuyor oyun sesi sabit kalıyor ve sistem ne ileri ne geri yapıyor. Bende reset atıyorum. VBIOS internette var. Bende driver yüklenmiyor. Kod 43 hatası veriyor aygıt yöneticisi. Aldığım yere götüreceğim inşallah yazılımsaldır.

Geri
Yukarı