Sapphire Nitro RX 5700 XT'yi 3000 TL'ye alır mıydınız?

Bütçe
yok
Şu an hangi sürümü kullanıyorsun memnun musun RX 5700XT'den ve hangi model.

20.11.2 sürücüsünü kullanıyorum. Hiçbir sıkıntı yok. Benim kullandığım modelde ne yazık ki MSI VRAM modüllerinin üstüne termal pedleri düzgün boyutlarda koymamış ama ben yakında hallederim. "Msı AMD Radeon RX 5700 XT Mech oc"
İleride yeni sistem alacağım 1660 Ti ekran kartlı 4-5 sene sonra daha iyi ekran kartı alırım ama özellikle AMD alacağım.

Neden 1660 Ti? Hazır sistem içinde değil de ayrı olarak alacaksanız eğer size daha uyguna ya GTX 1660 Super yada RTX 2060 öneririm.

20.11.2 sürücüsünü kullanıyorum. Hiçbir sıkıntı yok. Benim kullandığım modelde ne yazık ki MSI VRAM modüllerinin üstüne termal pedleri düzgün boyutlarda koymamış ama ben yakında hallederim. "Msı AMD Radeon RX 5700 XT Mech oc"

Biliyordum 20.12.2 sürücüsü sorunsuz olduğunu. İyi bir model ısınma sorunu var mı gerçi kasa iyi olması lazım bu durumda.

Biliyordum 20.12.2 sürücüsü sorunsuz olduğunu. İyi bir model ısınma sorunu var mı gerçi kasa iyi olması lazım bu durumda.

Bende kasanın altında 2 adet fan direk ekran kartına hava üflüyor ve cam panel yerine tırtıklı metal panel var yan tarafta. Bu yüzden ekran kartı temiz hava çekiyor ama işlemcim Ryzen 7 2700X param olsa stok soğutucudan daha iyi bir soğutmaya geçerdim.

Bende kasanın altında 2 adet fan direk ekran kartına hava üflüyor ve cam panel yerine tırtıklı metal panel var yan tarafta. Bu yüzden ekran kartı temiz hava çekiyor ama işlemcim Ryzen 7 2700X param olsa stok soğutucudan daha iyi bir soğutmaya geçerdim.

İleride işlemciyi de değiştirin bence Ryzen 5 5600X falan alın iyi bir sıvı soğutma ile iyi gider sistemin peki anakartın ne.

" Asus ROG Strix B450-F Gaming II " elimdeki işlemciyi zaten alalı 3 ay oldu. Ryzen 5 3600 ile arasında gidip geldim ve bunu seçtim. Çok çekirdek performansı daha çok işime yarayacaktı. Ek olarak 1800 TL'ye aldım. Anakart ise 1300 TL'ye alınabilecek en iyi ürün.

" Asus ROG Strix B450-F Gaming II " elimdeki işlemciyi zaten alalı 3 ay oldu. Ryzen 5 3600 ile arasında gidip geldim ve bunu seçtim. Çok çekirdek performansı daha çok işime yarayacaktı. Ek olarak 1800 TL'ye aldım. Anakart ise 1300 TL'ye alınabilecek en iyi ürün.

Ekran kartınız iyi ileride anakart ve işlemcinizi değiştirirsiniz.

Konu eski bir konu ama yorum yapmak istedim. 2020 Haziran ayında Trendyol üzerinden aldım Nitro modelini 3850 liraydi. Kart sorunsuz mükemmel bir karttı. Yaklaşık 1 sene evde oyun oynadım. Ne bir ısınma ne bir donma muhteşem bir kartti. 2021 Kasım ayında iki arkadaş bu kartı gelip benden 18000 liraya satın aldı. Benim için çok iyi bir kar oldu ama yerini dolduracak bir kart hala bulamadım.

Geri
Yukarı