Sapphire Nitro+ RX 580 4GB modelinde herhangi bir kronik sorun var mı?

alitility

Hectopat
Makaleler
13
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, MSİ B550 GAMİNG PLUS, XPG 3200 MHZ 8+8 16 GB, SAPPHİRE PULSE RX 580 4G, CORSAİR VS550, GAMEBOOSTER GB-G1956BW, WDC SN530 256G NVME, X2 JD 120
Alacağım model Sapphire Nitro+ Radeon RX 580 4 GB modeli, 8 almak isterdim ama arada saçma şekilde ortalama 1500-2000 TL fark var. O da bir tık verilmez gibi çünkü ihtiyacım yok. RX 580 modelinde herhangi bir kronik sorun var mı? Adını bilmediğim bir şey vardı, ekran kartının bobinlerinden ses geliyordu. Bu kartta o sorun var mı? (Fiyatı 1600 TL, yarın almaya gideceğim. Test işlerini vs. yaptırıp alacağım.) GT 1030'dan RX 580'e geçeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birçoğu mining çıkması, çalışması performansı ve sıcaklığı kabul edilebilirse alınabilir.

Testte maksimum kaç dereceyi görmesi lazım?

Bobin sesi birçok kartta var olmayan kart sayısı çok az.

Sesten kastım böyle kulaklığı çıkarınca kafa ütüleyecek kadar olması.

Kronik bir sorunu yok fakat arkadaşın dediği gibi sorunları kabul ediyorsanız ve testleri iyiyse alın.

Teknik olarak bir sorun yok gibi duruyor, yarın gittiğimde detaylı bir göz gezdiririm.

4 GB ile yapılıyor muydu mining?

Mining popüler olduğu dönem buradaki internet kafe 1650 Super ile yapıyordu o da 4 GB idi sanırım.

Testte maksimum kaç dereceyi görmesi lazım?

Sesten kastım böyle kulaklığı çıkarınca kafa ütüleyecek kadar olması.

Teknik olarak bir sorun yok gibi duruyor, yarın gittiğimde detaylı bir göz gezdiririm.

Mining popüler olduğu dönem buradaki internet kafe 1650 Super ile yapıyordu o da 4 GB idi sanırım.

Maksimum 75. 85 yukarısı sıkıntı zaten. Ama bu kullandığı fan oranına da bağlı bir durum testi görmeden bir şey diyemeyiz FurMark testini atarsanız yardımcı oluruz.

Maksimum 75. 85 yukarısı sıkıntı zaten. Ama bu kullandığı fan oranına da bağlı bir durum testi görmeden bir şey diyemeyiz FurMark testini atarsanız yardımcı oluruz.

Testi bir tık atamayabilirim ama derece 85 üstünü görürse almadan geri döneyim o zaman, çift fanlı model çünkü 90 da görmez herhalde.

Testi bir tık atamayabilirim ama derece 85 üstünü görürse almadan geri döneyim o zaman, çift fanlı model çünkü 90 da görmez herhalde.

Bakımsız bir kartsa görür hocam. Fan kullanımı da önemli mesela 75 derecedir fakat %80 fan kullanımı vardır bu kötü bir değer örnek vermek gerekirse. Benim 1660 Ti 15 dk FurMark testinde %44 fan kullanımı ile 68 derece çıkmıştı. Bu çok iyi bir değer mesela.

Benim kartım 2 yıldır bakım görmüyor ona rağmen düşünün.

Bakımını da bir ara yapayım harbi çok zaman 2 yıl yahu. :D

En iyisi 15 dk FurMark testine tutsun onu da fotoğraf çekip size atsın ama tam ekranı çeksin video da olur. Sizde buraya atarsanız yardımcı olurum.

Ya da kartı almaya gittiğinizde siz sokun kartı teste 1080p de 15-20 dakika. Alın görüntüleri atın buraya ben müsait olamasam bile yardımcı olurlar merak etmeyin.

Son düzenleme:
Bakımsız bir kartsa görür hocam. Fan kullanımı da önemli mesela 75 derecedir fakat %80 fan kullanımı vardır bu kötü bir değer örnek vermek gerekirse. Benim 1660 Ti 15 dk FurMark testinde %44 fan kullanımı ile 68 derece çıkmıştı. Bu çok iyi bir değer mesela.

Benim kartım 2 yıldır bakım görmüyor ona rağmen düşünün.

Bakımını da bir ara yapayım harbi çok zaman 2 yıl yahu. :D

En iyisi 15 dk FurMark testine tutsun onu da fotoğraf çekip size atsın ama tam ekranı çeksin video da olur. Sizde buraya atarsanız yardımcı olurum.

Ya da kartı almaya gittiğinizde siz sokun kartı teste 1080p de 15-20 dakika. Alın görüntüleri atın buraya ben müsait olamasam bile yardımcı olurlar merak etmeyin.

Bakım işi pek de sorun değil inanılmaz keyif aldığım bir aktivite kartı aldığımda zaten ilk işim baştan aşağı temizlemek olacak, bir diğer sorunum ise şu termal padleri illaki orijinal mi olması lazım? Rastgele termal pad alıp VRAM'lerin üstüne koysam bir sorun çıkarır mı?

Geri
Yukarı