Sapphire Pulse RX 580 ısınma ve siyah ekran

erdoqn

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selamlar. Geçen hafta 2. el bir ekran kartı aldım. Sapphire Pulse Radeon RX 580 4 GB olan model eski bir kasam vardı ve Power oldukça yetersiz olduğu için Corsair Carbide Spec-Delta 550W PSU ile birlikte kasa aldım. Kartı ve kasayı montaj ettirmek için tamirciye gittim ve montajını tamamlattırdım.

Kartı daha önce başka bir Power ile kullanıyordum ara sıra oyunlarda reset atıyordu bende birkaç yerde araştırma yaptım ve Radeon ayarlarından bazı ayarları biraz düşürerek bu sorunu hallettim. Neyse yeni kasaya montajı falan bittikten sonra eve gelip monitörü bağladım ve oyunu açtım ancak oyunu açtıktan birkaç dakika sonra görüntü tamamen kesildi ve fanlar deli gibi çalışmaya başladı. Her türlü varyasyonu denedim başka sisteme taktık olmadı. PSU değiştirdik yine aynı ayarları denedik yine olmadı.

Neyse montajı yapan dükkana gittim durumu anlattım. Petlerini açtık baktık termal macunu ve petler değişti. Bu işlemler için montaj dahil 250 TL para ödedim ama sorun yine devam etti ve tamircinin yanında aklımıza gelebilecek her şeyi denedik ama sorun hiçbir şekilde düzelmedi ve kartı su anda orada bıraktım. İlgilenip durumla ilgili haber vereceklerini söylediler.

Bu sorunu daha önce yaşayan ya da çözüm bulan varsa yardımcı olsun lütfen. FurMark testte denedim testi açar açmaz siyah ekran veriyor ancak PC kapanmıyor ya da reset atmıyor kart çalışmaya devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı