Sapphire Pulse RX 6500 XT çok ısınıyor

Kule tipi fan

Hectopat
Daha fazla  
Sıcaklıklar fotoğraftaki gibi.
Sizce normal mi? Macunu ilk yeniledigim gun 90 derecelerde oluyor hotspot. Sonra aradan 1 hafta geçince geri 105 dereceleri görmeye başlıyor.
(OC yapılı degil, hatta Max frekansı -200 MHz dusurdum. Sadece güç tüketim limitini +15 yaptım.)

IMG-20240421-122944.jpg

Sizce normal mi? Macunu ilk yeniledigim gun 90 derecelerde oluyor hotspot. Sonra aradan 1 hafta geçince geri 105 dereceleri görmeye başlıyor.
(OC yapılı degil, hatta Max frekansı -200 MHz dusurdum. Sadece güç tüketim limitini +15 yaptım.)

Eki Görüntüle 2174490

Fan hızı ne durumda?

Eki Görüntüle 2174490

Macun ne kullandınız?

Belli ki montajı yanlış yapmışsınız. Bu dereceler normal değil düzgünce macunu sürüp montaj et.

Daha az önce macunu tekrardan temizledim sürdüm. Montajı kontrol ettim montajda sorun yok.

Macun ne kullandınız?

Daha önce kule tipi fan almıştım onun içinden çıkan macunu kullandım. Pek kaliteli değil evet ama 105 derece de normal değil bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı