Sapphire Pulse RX 6700 XT Undervolt değeri nasıl olmalı?

Akşam eve gittiğimde atayım. Çok fazla menü var hangisini isterseniz yazın onları atayım direkt.

Ya da benim kaydı direkt size atayım akşam.
Sadece 'ayarlanıyor' bölümünün tüm ayarlarını gösteren bir ekran görüntüsünü atmanız yeterli. Ats den kaynaklı olabilir mi diye düşünüyorum çünkü mafia 2 definivite edition ultra ayarlarda hiç sıkıntı yaşamadım keza 10-15 dk lık furmarkta da sıkıntı çıkarmadı.

Sadece 'ayarlanıyor' bölümünün tüm ayarlarını gösteren bir ekran görüntüsünü atmanız yeterli. Ats den kaynaklı olabilir mi diye düşünüyorum çünkü mafia 2 definivite edition ultra ayarlarda hiç sıkıntı yaşamadım keza 10-15 dk lık furmarkta da sıkıntı çıkarmadı.
Oyun çöktükten sonraki hata raporunu paylaşırsanız burada bence yardımcı olacak birileri çıkar.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    160,8 KB · Görüntüleme: 17
Ben bir ayar yaptım, normalde 75°C civarına çıkan sıcaklık değeri şu an 57-60°C civarında.

Ekran görüntüsünü dilersen akşam atabilirim ama şöyle söyleyeyim. Frekansı, ekran kartının sitesinde yazan 2584'e çektim. mV değerini ise 1130 yaptım.

Fan ayarını aslında çok değiştirmedim. Paylaştığın rehberdekiyle hemen hemen aynı yapmışımdır. Sadece 85°C'de %65 fan hızı yaptım diye hatırlıyorum.
hocam baya zaman geçmiş konudan ama sizi aktif gördüm burda mısınız şuan ?

Buradayım, buyurun.
Hocam benim ekran kartım Sapphire pulse rx6700xt sıcaklıklar 80 dereceleri görüyor normal olduğunu biliyorum ama düşmesini istiyorum FPS düşürmeden undervolt ayarı yapılabilir mi ? Şimdi AMD uygulamasından düşük voltajı gpu seçtim fakat sıcaklıklar 4 5 derece fark etti diyeyim ne yapsam 62 65 derecelere düşer hocam ?

Hocam benim ekran kartım Sapphire pulse rx6700xt sıcaklıklar 80 dereceleri görüyor normal olduğunu biliyorum ama düşmesini istiyorum FPS düşürmeden undervolt ayarı yapılabilir mi ? Şimdi AMD uygulamasından düşük voltajı gpu seçtim fakat sıcaklıklar 4 5 derece fark etti diyeyim ne yapsam 62 65 derecelere düşer hocam ?
Önceki sayfalarda bi fan eğrisi ekran görüntüsü paylaşmıştım, onu yapın. O fan eğrisi i yaptığınızda hotspot sıcaklığı 80 iken fanın 1800 rpm civarında dönmesi gerek.

Bir de frekans değerini 2581, mV değerini de 1130 yaptım. Bu şekilde mesela tam yükte 63 derece normal sıcaklık, 79-82 derece civarı da hotspot sıcaklığı gözüküyor. Fan hızı da 1800 rpm civarı.

Kendi fan eğrisi ile sıcaklık 75-80 civarına çıkıyor maalesef. El ile ayar yapmak şart.

Önceki sayfalarda bi fan eğrisi ekran görüntüsü paylaşmıştım, onu yapın. O fan eğrisi i yaptığınızda hotspot sıcaklığı 80 iken fanın 1800 rpm civarında dönmesi gerek.

Bir de frekans değerini 2581, mV değerini de 1130 yaptım. Bu şekilde mesela tam yükte 63 derece normal sıcaklık, 79-82 derece civarı da hotspot sıcaklığı gözüküyor. Fan hızı da 1800 rpm civarı.

Kendi fan eğrisi ile sıcaklık 75-80 civarına çıkıyor maalesef. El ile ayar yapmak şart.
1800rpm fazla degil mi hocam ? Fan ömrünü azaltmaz mi ? Şuan varsayılan sanırım 850rpm hızında

Bu ekran kartında bu dereceler normal mi hocam yani uzun süre 80 derecelerde oyunlar oynamak sıkıntı yaratır mı acaba ? Bunun cevabını hiç bir şekilde alamıyorum maaslef

@imnotagamer

Geri
Yukarı