Sapphire R7 265 Dual-X Kondansatörleri Şişmesi ve Yanması

Zapotachi

Hectopat
Daha fazla  
Yukarıda belirttiğim 3 yıllık ekran kartı modelim büyük ihtimalle GPU RAM'lerinin lehimlerinden kaynaklı yanmış olup görüntü vermemeye başlamıştı. Ben de detaylı araştırmalar sonucu son çare olarak fırınlama işlemi yapmış bulundum tabi bir kaç kere. Çünkü genelde en fazla 15 gün dayandı her fırınlama işleminden sonra en sonunda bi fırınlama işlemim sonucunda kartın iki kondansatörünün şiştiği ve sarardığı, birininde patladığını gördüm. Araştırmalar sonucu görüntü vermede bi sorun çıkmayacağını ama voltaj artışını anında bi sorun olabileceğini anlayarak saçma bir cesaretle bu kartı çalıştırdım. Başlarda çok zorlandığında PC'yi yeniden başlatmaya zorluyordu bir hata vermeden. Son zorlanışında da hiç görüntü vermemeye başladı. Fırınlama işlemini tekrar gerçekleştireyim dedim ama o da nafile, etkisi olmadı.

Sorum şu, eğer tamir ettirme şansım var ise ne kadar tutar ortalama olarak ? Sizce Sorun nereden kaynaklanıyor ve çözülebilir mi yoksa karttan umudumu kesiyim mi ? Ve sistemimin diğer parçalarında bir sorundan kaynaklı mı ekran kartı yanar yani bu sistem yenilenmeli mi sizce ? Teşekkürler şimdiden...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı