Sapphire R9 270 ve i3 4160 Sabit FPS alamıyorum

Randower

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Üniversite öğrencisi
Profil Kapağı
1524136703
Merhabalar, başlıktan da anlaşılacağı üzere sabit FPS almıyorum. Mesela League of Legends oynarken oyun 300FPS başlıyor sonradan 220 olarak devam edip 160 FPS seyrinde sabitleniyordu. Fakat 1 aydır anlık bir karmaşa olunca ani FPS düşmesi yiyorum. Bir anda değer 80 70 bazen 40 50'lere düşüyor. CS:GO'da da aynı problem mevcut. Sorunun nereden kaynaklı olduğunu nasıl öğrenebilirim ve nasıl çözebilirim? Herhangi bir rapor atmam gerekiyorsa nasıl atacağımı söylerseniz sevinirim daha önce hiç yapmadım.

Sistemim;
  • Ekran kartı: Sapphire R9 270 2 GB.
  • Işlemci: i3 4160 3.6 GHz.
  • HDD: WD Blue 1TB.
  • Işletim sistemi: Orijinal Windows 10 Pro (daha bu sabah format atılıp yüklendi)
Ek olarak: Drive güncellemesi yapıldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir ısınma var mı?

Ayrıca RAM miktarınız nedir?

Darboğaz olabilir belki ama emin değilim.
Sistemi 5 yıldır kullanıyorum sorun yeni başladı. Ram 1x8 1600 MHz.
Isınma çok uzun süre yorucu oyunlar oynadığımda oluyor onun dışında hiç anlık olarak test yapmadım. Program önerebilir misiniz ?
Neyse sanırım sorunu çözemiyoruz.
Bir ısınma var mı?

Ayrıca RAM miktarınız nedir?

Darboğaz olabilir belki ama emin değilim.
Bu arada ısınma yok işlemci stres altında maksimum 64 derece gördü. Ekran kartım ise stres altında iken 60-70 arası oluyor. Normal ısı değerleri ikisinin de 30.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı