Sapphire R9 270X vs MSI R9 270X

Selamlar saygılar öncelikle. 2008 yılında toplamıştım kasamı oyun için. Yıl 2014 oldu malum sıkıntı çekiyorum artık. :) Sistemim yavaş yavaş ekarte oluyor. Ekran kartımı yenilemek istiyorum. Yetkili ve işin erbabı bir kardeşim yardımcı olursa makbule geçer.

Gidipte kafama göre bu iyidir deyipte bakkallara para saçmak ve menuniyetsiz kalmak istemiyorum. Recep kardeşimin dedigi gibi oyun tüketmekten nefret ederim. Oynadıgım oyuna ücretini verirken oyunun sundugu yapımcıların sundugu mahsüllerin tadınıda keyfini de cıkarmak istiyorum. :D Oyunculukta bu olsa gerek heralde. Kaanatim bu !

• anakartım : asus m4a785d-m pro ddr 2
  • işlemcim: phenom ii x4 945
  • ram: kingston hyperx 4gb işletim
  • sistemim: windows7 64bit home premium

Degiştirmek istedigim şu anki emektar ekran kartım : ZOTAC GTX 260 SYNERGY 896 MB 448 BIT DDR3 PCI-EX

Evet bu kartın yerine almayı düşündügüm ve istedigim kartlarda bunlar. Sıkıntı ve performans alamamaktan korkuyorum. Özellikle (Recep BALTAŞ) kardeşim yardımcı olursa hoş olur.

Sapphire R9 270X OC 2 GB DDR5 256Bit Dual-X Boost DVI-I DVI-D DP HDMI

MSI R9 270X GAMING 2G BF4 GDDR5 2GB 256BIT AMD RADEON

Yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorum. Saygılar, sevgiler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Tecnopat'a hoş geldiniz. Başlıkta acil, yardım gibi kelimeler kullanrsanız ceza alabilirsiniz. Her zaman Recep abi forumda olmuyor. Ekrankartı olarak Asus yada Msi marka olan modellerden alın. GTX 760 ekrankartını alabilirsiniz. Bütçeniz yetmiyorsa Asus R9 270 yada Asus R9 270X alabilirsiniz.

Öncelikle Tecnopat'a hoş geldiniz. Başlıkta acil, yardım gibi kelimeler kullanrsanız ceza alabilirsiniz. Her zaman Recep abi forumda olmuyor. Ekrankartı olarak Asus yada Msi marka olan modellerden alın. GTX 760 ekrankartını alabilirsiniz. Bütçeniz yetmiyorsa Asus R9 270 yada Asus R9 270X alabilirsiniz.

Teşekkürler uyardıgın icin. Yardımı litaratürümden cıkartıyorum artık. Bilmiyordum ögrendim. Planladıgım bütce 500 tl ile 900 tl arası.. Yukarıda sistemimi yazdım kaygım; alacagım kartın sisteme yukardan bakması, abi benim bu kasada ne işim var dememesi için foruma geldim. Sizlere danışıp hareket etmek istiyorum. Saygılar. Yorumlarınızı esgirgemeyin. :D

Not: Prolar yazarsa, sevaba geçer.

Eski sisteme öyle güçlü ekran kartlarını hadi diyip takamazsın dostum. O dediğin işlemciyle dediğin ekran kartları dar boğaz yapar büyük ihtimalle. Ayrıca sana 80+ 500 w yada 750w bir psu lazım seçtiğin ekran kartına göre. O dediğin sisteme 760, 280x felan alırsan boşa almış olursun. Bu yüzden eğer bütçen 900 lira ise malesef bu bütçeyi 4'e yada 3'e bölüp işlemci, psu, ekran kartı + yeni istediğin işlemci ana kartına uymazsa birde anakart alman gerek.

Eski sisteme öyle güçlü ekran kartlarını hadi diyip takamazsın dostum. O dediğin işlemciyle dediğin ekran kartları dar boğaz yapar büyük ihtimalle. Ayrıca sana 80+ 500 w yada 750w bir psu lazım seçtiğin ekran kartına göre. O dediğin sisteme 760, 280x felan alırsan boşa almış olursun. Bu yüzden eğer bütçen 900 lira ise malesef bu bütçeyi 4'e yada 3'e bölüp işlemci, psu, ekran kartı + yeni istediğin işlemci ana kartına uymazsa birde anakart alman gerek.

Anladım. İşte darbogaz yapar mı? Yapmaz mı? Diye soruyorum. Kesin net cevap arıyorum. Zaten anakartı degiştiriceksem, :) yeni ddr3 sistem toplamak daha mantıklı ama ben işte. Tek hamle ile 1 - 1,5 sene daha idare etmek istiyorum derdim. O bremın :) sonrasında teknolijinin verdigi son nimetlerden yararlanıp üst seviye oyuncu bilgisayarı toplayacağım. Yeter ki şu 1-1,5 seneyi şu anki sisteme uygun güzel hoş cezbedici keyif verici ekran kartıyla atlatayım. Teşekkürler ilgi alaka için.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı