Sapphire R9 280X vs Sapphire R9 280 DUAL-X hangisi daha çok performans verir?

Guest!

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Oto Tamirci
Arkadaşlar elimde aşağıdaki kart mevcut;
www.vatanbilgisayar.com: R9 280 DUAL-X GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
Elimde nakit yok iken bu kartı almak zorunda kaldım fakat şuan az çok maddi durumum iyi elimdeki kartı satıp yeni kart alacağım kart zaten 2 aylık bir kart bende en fazla 1 ay takıp kullandım kartı şuan çıkık bi şekilde bekletiyorum.
Aşağıdaki kartı almayı planladım elimdeki kartı satıp ikisi arasında fark varmıdır? yoksa başka modellere yönelmeliyim?
www.vatanbilgisayar.com: Sapphire R9 280 TRI-X OC GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX 11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Bir arkadaşlar bana aşağıdaki sistem için önerebileceğiniz kart varmıdır? bütçem 900TL

İşlemci:www.vatanbilgisayar.com: Amd Fx X6 6300 Soket Am3+ 3,5Ghz 14Mb Cache 32Nm İşlemçi - Vatan Bilgisayar
Anakart:www.vatanbilgisayar.com: Gigabyte 970A-Ud3P Amd 970/Sb950 Am3+ Ddr3 2000Mhz (O.C.) Usb 3.0 Sata 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok bir fark olacağını zannetmiyorum.
Ekran kartını yükseltmek istiyorsan daha üst bir model seçmelisin.
Gtx 970 olabilir.

@Silinen üye artık, bütçeni arttırıp deyip başka kartlara yönlendirme saçmalığını bırakın ve arkadaşın sorusuna cevap vermeye gayret edin.

Alabiliyorsan R9 280 TRI-X O.C GDDR5 al.

Fabrika çıkışlı olarak güzel bir O.C deneyimi ve 3 fanlı soğutması mevcut yalnız soğutma konusunda 3 - 5 dereceden fazla fark yaratmaz.

@Silinen üye artık, bütçeni arttırıp deyip başka kartlara yönlendirme saçmalığını bırakın ve arkadaşın sorusuna cevap vermeye gayret edin.

Fabrika çıkışlı olarak güzel bir O.C deneyimi ve 3 fanlı soğutması mevcut yalnız soğutma konusunda 3 - 5 dereceden fazla fark yaratmaz.
Sağol başkan ilk başta almak istediğim karttı zaten fakat dediğim gibi nakit sıkışıklığı yüzünden alamamıştım, 3-5 derece fark etmesi tabikide gözle görülür bir fark yaratmayacaktır. Varsa 900tl sınırı aşmadan daha iyi kartlar alınabilirmi? önerin varmı? Anakartım yukarıda yazılı zaten.

Üslubuna dikkat et ! Arkadaş bu fiyata alacağı kartın elindeki kartla çok bi farkı olmayacağını, yükseltme yapacaksa GTX 970 almasını söylemiş. Şuan elindeki kart piyasadaki bütün oyunları ultrada oynatabilecek güce sahip.

Adamın elinde r9 280 var 280x almak saçmalık olur.
Elimde 900 lira var diyor+ kartı uygun bir fıyata satarsa gtx 970'e terfi edebilir.
Bütçeyi arttır gibi bir sözde sarfetmedim önce düzgün okuyun..

Adamın elinde r9 280 var 280x almak saçmalık olur.
Elimde 900 lira var diyor+ kartı uygun bir fıyata satarsa gtx 970'e terfi edebilir.
Bütçeyi arttır gibi bir sözde sarfetmedim önce düzgün okuyun..

Hocam burda siz hayal ürünü yapmışsınız ben bütçemi 900 lira olarak belirttim siz şuan 900+satıcağım kartın fiyatını ekleyerek yorum yapmışınız ve ayyıldız adlı arkadaş ile polemiğe girmişsiniz neyse tamamen yanlış anlaşılmadan ibaret bir durum söz konusu ortada.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı