Sapphire R9 285 Donma Sorunu

DARKRED

Hectopat
Daha fazla  
Ben yeni bir bilgisayar aldım. Özelikleri yazayım sonra sorunumu alta yazayım:
  • İ3 6100 İşlemci
  • 8 GB RAM
  • R9 285 Sapphire ekran kartı
  • ASUS B150M D3 plus 4 slotlu anakart
  • Zalman 600 Watt
  • Hardisk im 500 GB samsung ama eski biraz 2010 alındı
Sorunum : GTA 5 gibi yüksek grafikli bir oyun açtığımda arada donuyor. Takilmalar yapıyor çözümünü en kisa surede bekliyorum. Bazı arkadaşlar hardisk al dediler veya işlemciyi değiştir dediler ne yapmam gerektiğini buraya konu açayım dedim. Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz yeterli, muhtemelen sorunlarınıza diskiniz sebep oluyor. Bu linkten HDTune uygulamasını indirin ve Health sekmesinden ekran fotoğrafı atın. Ayrıca, oyunu korsan olarak oynuyorsanız bu da performans düşüklüğü sebebi olacaktır.

Güzel. Yine HDTune programında Error Scan menüsünden, Quick Scan ayarında tik olmayacak şekilde tüm diski tarar mısınız?

Herhangi bir problem gözükmüyor, hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz? Eğer Windows 10 kullanmıyorsanız geçebilirsiniz, en son AMD sürücüsünü kurun eğer kurmadıysanız.

Oyuna girmeden önce işlemci kullanımı ile disk kullanımının %0 olmasını bekleyin. Eğer hiç düşmüyorsa Arkaplanda işlemci kullanan uygulama olabilir veya virüs kapmış olabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı