Sapphire R9 290 Tri-x düşük çözünürlük sorunu

Ersel Cevher

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar, Topladığım sistemde maksimum ekran çözünürlüğü 1680x1050 elde ediyorum. Sitesinde maksimum çözünürlük 2560 x 1600 at 60Hz şeklinde belirtiyor. Çözünürlük problemi neyden kaynaklanıyor?
Monitörle kasa arasında HDIM-DVI kablosu kullanıyorum.
Maksimum Çözünürlük elde etmem için ne yapmam gerekir?

CCC 14.4.jpg

Sistem TOplama.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kusura bakma ilk defa "sapıtan çözünürlük" diye bir terim duyuyorum:) Ama yanlış biliyorsun. Görüntü kablosunda sorun olsa ya hiç görüntü alamaz ya da görüntü çizgili halde gelir:)

Kardeşim, ben bu sorunu çok fazla yaşıyorum. Özellikle her iki ucunda mıknatıs olan siyah VGA kablolarında bu sorun çok fazla var. Görüntü kablosunda arıza olması illa hiç görüntü alamayacağınız anlamına gelmez. Yanlış biliyorsunuz. :)

Ey kardeşim! "Hiç başına gelmedi ve başına geleni görmedi bu gözler." diyeceğim. VGA ve DVI kabloları sadece görüntüyü aktarır. Yani çözünürlüğü değiştiremezler:)

Ekran Kartı Driverini son sürümünü CD den değilde sitesinden indirmen gerekir CD deki eski sürümdür...Bendede aynı sorun vardı.

Eğer driveri güncellediğin halde sorunun çözülmezse görüntü kablosunu değiştir kardeşim. Monitör çözünürlüğü görüntü kablosu aracılığı ile ekrankartına bildirir. Ekrankartıda bu çözünürlüğe uygun görüntü ayarlarını size sunar. Ama görüntü kablosu bozuksa ve monitör desteklediği çözünürlüğü ekrankartına iletemiyorsa ekrankartı kendi desteklediği bütün çözünürlükleri size sunacaktır. Sizde bu şekilde saçma sapan çözünürlükler ile monitörünüzü kullanmaz zorunda kalacaksınız. :D

Bütün sürücüleri yukarıdan aşağıya doğru yükledim, sorun düzelmedi. Neden Kaynaklı bilmiyorum arkadaşlar sistemi alalı daha 1 ay oldu.

Şimdi Bilgisayarcıdan yeni kablo deniycem bakalım umarım sorun çözülür.

Yeni bir HDIM-DVI kablosu denedim aynı sorun ondada devam ediyor. Sorun Driver Kaynaklı sanırım Ekran Kartı Driverlarını silip tekrar yüklüycem.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı