Sapphire R9 290 Tri-X kısa devre yapıyor

Kapkara Kedi

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Elimde bir adet kısa devre sorunu yaşayan bir Sapphire R9 290 tri-X var ve nereye gönderdiysek gönderelim sorunu tam anlamıyla çözülemedi. Gerçekten her şeyi denedik. 1 yıldan uzun bir süredir sorunu çözülemedi. Güzelim kart çöpe gitsin istemiyoruz, yapabileceğimiz başka bir şey veya yardımcı olabilecek bir yetkili var mıdır?

Fırınlamayı tam olarak nasıl yapabilirim, bildiğiniz iyi bir rehber falan var mı

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buyurun, belki işinizi görür. Benim de HD 6870 kartım bozulmuştu ikinci attığım linkteki gibi yaptım ve 4-5 aydır kullanıyorum.

Yaptıktan sonra dönseniz olur mu?

Kısa devre tam nerede ? Kısa devre ile fırınlamak ne alaka onu anlamadım. Fırınlamak soğuk lehimi vs çözer.
Senin ekran kartının çipi soğuk lehime vs düşmüş demek ki fırınlama işe yaramış kısa devreyi fırınlama çözmez kısa devre yapan parçanın bulunması lazım.

Kısa devre nerede onu bile bilmiyorum inanın Kartı verdiğimiz yerde onarıyorlar, 2 dakika kullanınca hemen çöküyor ve bilgisayar siyah ekranda açılmaya başlıyor. İlk tercih ettiğimiz tamirci onarıp bize verdiğinden bu olayın birebir şahidiyiz. Ondan sonrakiler üzerinde uğraşıp en son tamir edilemediğini söyleyip bize geri verdi. En son verdiğimiz yerde aylarca kaldı ve onlar da aynı şeyi söyledi. Kartın kronik bir sorunu mu var onu bile bilmiyorum. 2. el olarak alıp 3 4 ay sorunsuzca kullandık. Sonra bilgisayar siyah ekranda kalmaya başladı, onboarda geçince anladım kartta bir sorun olduğunu. O gün bugündür tamirci tamirci geziyor ve her şey sonuçsuz.
Çok teşekkür ediyorum, son çare olarak deneyeceğim. Bilgilendireceğim sizi

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodaki kişiye gönderebilirsiniz kartı fiyatı tuzlu diye duydum ama. Whatsapp'dan iletişime geçip sorun bence.

Sağolun, var olun... En kısa sürede deneyeceğim

Sorun chipsette değilde lehimlerdeyse başka bir r9 290 bulup arka tabakasıyla değiştirmek mantıklı olabilir mi acaba bi sorsan ?
Benim aynı kartın r9 290x olanından vardı. Ara ara oyunlarda donma yapıyordu. Sonrasında reset atmaya başladı. Akabinde reset atmalar bırak oyunu belgelerime girince bile yapmaya başladı. Chipset değişimi yaptılar fakat olmadı. Söndü. O yüzden yana yana ekran kartı arıyorum şu anda

Teknoloji gerçekten şans işi, iyi olanı tutturmayınca başımızdan bela eksilmiyor. Hele bir de ekonomik gerçekleri de düşününce gel de çık işin içinden
Fikir için teşekkür ederim kartı düzeltebilmek için vakit bulduğumda hepsini değerlendireceğim. En kötü kartın sorununu açıklayıp çok ucuz bi fiyata satıp zararımızla kalacağız mecbur...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…