Sapphire R9 290 Tri-X Reset Problemi

SanSasYonal

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayarımda bu sorunla hala cebelleşiyorum. Problemim şu: bilgisayarım BF3, Wolfenstein gibi oyunlarda belli yerlerde reset atıyordu. İşletim sistemimi win 8.1 pro yaptırttım yeniden oyunlarımı yükledim resetlenen bölümleri geçtim bu sefer başka bölümlerde resetlemeye başladı.

Ben de başladım araştırmaya herkes ısı, psu, ram gibi bileşenlerden şüphelendiğini belirtti. Ben de tüm termal macunları değiştirdim testleri yaptım işlemcim 45 dereceyi ekran kartımda 55 dereceyi aşamadan resetliyordu.

RAM'lerim 2 tane olduğu için ilk birini çıkarıp denedim sonra diğerini çıkarıp denedim aynı sorun devam ediyordu. Bu sefer PSU'dan şüphe duydum ama PSU'um 750w 80plus bronz yetmemesi imkansız. Geriye kalan ekran kartı dedim'ki 3dmark'la test edeyim. 3dmark başlattığımda reset atıyor. Yardımcı olun arkadaşlar şüphelendiğim gibi ekran kartındamıdır yoksa daha başka sebepleri olabilir mi ?
  • sapphire r9 290 tri-x
  • amd fx x8 8350
  • gigabyte 990fxa-ud3
  • thermaltake smart power 750w
  • corsair vengeance 2x4gb 1600mhz
  • cooler master seidon 120v

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD'den kaynakli bir sorun. Bende de aynısı vardi. Yazılım güncelleme ya da bir eski sürüme geçmeyi dene. Bende de bilgisayar açılmadan reset atıyordu ekran kartı ile alakalı kesinlikle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun sapphire'den kaynaklı demek haksızlık olur. Teknoloji biraz şans işi, en güvenilen markalarda bile sorun oluşabiliyor.

Sorun sapphire'den kaynaklı demek haksızlık olur. Teknoloji biraz şans işi, en güvenilen markalarda bile sorun oluşabiliyor.
En güvenilen markalar da bile sorun oluşlabilir doğru fakat buradaki asıl mesele RMA oranının yüksek olması. Bu da Sapphire kaynaklı olabileceğini akla getiriyor.

Buna ek olarak şöyle söyleyebilirim; ne yazık ki, Türkiye'ye getirilen ürünlerin çoğu defolu. Buna aldığınız veya alacağınız araba, giyim, kozmetik, beyaz eşya gibi ürünler de dahil.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı