Sapphire R9 290 TRI-X vs R9 390 Nitro vs RX480

Fiyat/Performans konusunda hangisi alınmalı?

• Oy verenlerin toplamı
    13

akrgz1

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda İ5 6500 işlemcili bir sistem toplayacağım. Fakat bütçem bir süre kısıtlı olacağı için ekran kartını 2-3 ay sonradan ekleyeceğim. Aslında aklımdaki ekran kartı modeli Sapphire RX480 8GB di. Bu gün arkadaşım ile bilgisayar donanımları hakkında konuşuyorduk ve 2 adet ekran kartı önerdi. Bu kartlar İ5 6500 işlemciyle dar boğaz yaşar mı? Ya da performans ve güncellik konusunda hangisi daha alınmaya değerdir. Sizce bu 3 ekran kartı arasında hangisini tercih edebilirim ve bunun sebebi nedir?

Kullanacağım monitör :
LG 25" 25UM58 Full HD Ultra Wide IPS Monitör

Ekran Kartları :
Sapphire RX480 GDDR5 8GB NITRO+ 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
Sapphire R9 390 NITRO GAMING 8GB GDDR5 512Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
Sapphire R9 290 TRI-X GDDR5 4GB 512Bit AMD Radeon DX 11.2 Ekran Kartı

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende RX480 diye düşünüyorum zaten. Ama arkadaşım kafamı kurcalamayı başardı. Diğer 2 kartıda biraz inceledim ve RX480 e oranla daha fazla ısındıklarını öğrendim. Özellikle R9 290 TRI-X in ciddi bir ısınma sorunu varmış. Tekrardan yeni nesil bir ekran kartının en doğru seçim olduğu ortada.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı