Sapphire R9 290X TRI-X veya Asus R9 290X ROG MATRIX ?

Bana göre gereksiz değiller. Gtx960 yerine 280x , Gtx770 fiyatına da R9 290 alınır. Gtx 970 ' in sorunlarıyla uğraşmayım diyen de R9 290x alabilir. Güç tüketiminde haklısın. R9 285 yerine ben olsam R9 280 alırım. Yeni oyunlarda sorun olacaktır 2gb rami.
970 kullanan tonla kişi tanıyorum hiçbirinden de sıkıntı çektiğini duymadım. Kulaktan dolma bilgiler ile burada yanlış yönlendirme insanları. Ayrıca şu vRAM şu karta yetmez diyenler kaldığına inanamıyorum. R9 285 GPU'suna göre 2GB ram yargılanmalı. R9 280, o 3GB'ın 2GB'ını belki kullanabiliyor. AMD bunu hep yapıyor, rakamlar ile üstünlük sağlıyor ancak iş performansa veya kullanıcı deneyimine geldiğinde çuvallıyor çoğu bileşende.

970 kullanan tonla kişi tanıyorum hiçbirinden de sıkıntı çektiğini duymadım. Kulaktan dolma bilgiler ile burada yanlış yönlendirme insanları. Ayrıca şu vRAM şu karta yetmez diyenler kaldığına inanamıyorum. R9 285 GPU'suna göre 2GB ram yargılanmalı. R9 280, o 3GB'ın 2GB'ını belki kullanabiliyor. AMD bunu hep yapıyor, rakamlar ile üstünlük sağlıyor ancak iş performansa veya kullanıcı deneyimine geldiğinde çuvallıyor çoğu bileşende.
Kulaktan dolma bilgilerle değil yanlış yönlendirdiğim yok. Bende kaç kişiyi tanıyorum gtx 970 kullanıp iade eden. Yakın bir arkadaşım denemediği Gtx970 kalmadı en son R9 290x aldı. Pek fark yok aralarında performans olarak memnun r9 290x 'ten. Açık dünya oyunlarında öyle bir kullanıyor ki rami. Ultra açacak gücü olmasına rağmen vramdan dolayı kısman gerekiyor. R9 285 deki gpu kırpılmış tonga gpusu bakalım 370x kırpılmamış tonga gpusu ile gelecek o nasıl bir performans gösterecek. Sen bence kulaktan dolma bilgilerle yorum yapıyorsun.

Su anda bu kart 2.153 tl ben bundan alsam ;
Sapphire R9 290X GDDR5 4GB 512Bit AMD Radeon DX 11.2 Ekran Kartı

Ne gibi sıkıntılar yasarim bu fiyata daha iyi bir kart varmi tavsiyelerini bekliyorum
Bu Fiyata biraz daha ekleyip 1070 alınabilir. 290x çok eski ve güç tüketen bir kart yeni nesil ekran kartlarına yönelin. AMD Rx serisi de alabilirsiniz.

• Sapphire R9 290X TRI-X Edition GDDR5 4GB 512Bit AMD Radeon DX 11.2 Ekran Kartı
  • Asus R9 290X ROG MATRIX GDDR5 4GB 512Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı
Sizce bu 290X modellerinden hangisini seçmeliyim ? Asus biraz daha pahal.ıSsapphire alsam beni üzer mi sizce ? Yardımcı olursanız çok sevinirim..
asus bence. ancak RXT ekran kartı almanı tavsiye ederim oyunlar yavaş yavaş RXT e dönüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı