Sapphire R9 380 Nitro 4GB vs MSI GTX960 4GB ?

• Konuyu başlatan 0nurr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 50
  • Görüntüleme 5B

0nurr

Hectopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
3000 TL'ye monitör dahil mi ? Değilse r9 390 veya gtx 970 neden koymuyorsunuz ?
Evet bende GTX970 çok isterdim fakat monitör dahil ve daha fazla zorlayamayacağım zaten ekipmanla falan 3200 oluyor :D

İkisi de hemen hemen aynı R9 380 çok çok az önde gibi o yüzden R9 380 öneririm.
Evet banada öyle geldi ama GTX serisi Nvadia olduğu için sanki daha iyi gibi yorumun için teşekkürler.

Kulaktan doğma bilgilere inanma dostum, ona bakılırsa casper çok iyi oluyor senin demene göre. Burada biz marka karşılaştırmıyoruz performans karşılaştırıyoruz ve R9 380 önde, o yüzden AMD almalısın.

AMD kötü olduğunu kim söyledi. :) Emirhanın dediği gibi iki markanında kaliteli malları var. Fanboylara bakıp r9'dan düşük performans veren bir kartı almak saçmalık olur.

Ne amaçla kullanacağına da bağlı aslında. Cuda, OpenCL'e göre daha iyi. Ha GPU Render almayacaksan bu seni ilgilendirmez. :D Dolayısıyla Nvidia seçmemin bir nedeni bu. Ayrıca AMD daha fazla güç tüketiyor, dolayısıyla daha çok da ısınıyor. Ha alınır mı alınır ama ben GTX960 öneriyorum. Kendim de 2GB'lığını kullanıyorum ve memnunum.

Ne amaçla kullanacağına da bağlı aslında. Cuda, OpenCL'e göre daha iyi. Ha GPU Render almayacaksan bu seni ilgilendirmez. :D Dolayısıyla Nvidia seçmemin bir nedeni bu. Ayrıca AMD daha fazla güç tüketiyor, dolayısıyla daha çok da ısınıyor. Ha alınır mı alınır ama ben GTX960 öneriyorum. Kendim de 2GB'lığını kullanıyorum ve memnunum.
MixBrain :D senin kadar bilmiyorum ama amacım oyun yanı daha doğrusu YouTube kayıt açtığımda hiç kasmaması teşekkürler ama yanı biraz sakin sadece soruydu.Peki R9 neden daha iyi açıklarsanız sevinirim. Ben GTX olarak düşünmüştüm çünkü. Teşekkürler.

Sapphire R9 380 Nitro alın çok daha ucuz ve performanslı.
Peki neden :D teşekkürler.

MixBrain :D senin kadar bilmiyorum ama amacım oyun yanı daha doğrusu YouTube kayıt açtığımda hiç kasmaması teşekkürler ama yanı biraz sakin sadece soruydu.Peki R9 neden daha iyi açıklarsanız sevinirim. Ben GTX olarak düşünmüştüm çünkü. Teşekkürler.

Peki neden :D teşekkürler.
Bende uzun bir süre Nvidia alırım rahatıma bakarım diye düşünmüştüm ama AMD yazılım konusunda aradaki farkı eritince ve Dx12 ile beraber oyunların AMD ekran kartlarında daha iyi performans vereceği tahmin edildiği için AMD öneririm.
Sapphire R9 380 GTX 960'a göre ucuz da olunca almamak için pek neden kalmıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı