Sapphire R9 380X ekran kartı fanından ses gelmesi

Ekran kartını yaklaşık 1 aydır kullanıyorum sıcaklık konusunda hiç sıkıntı yaşamadım 70 dereceyi görmedim bile sapphire nitro serisiyle harika bir iş çıkarmış

Bu AMD catalyst mı?

catalyst değil Radeonun kendi ayarları O.C felan yapabilir monitör, oyun, ekran kartı ayarlarını yapabilirsin. Ayrı olarak Catalys Control Center açabilirsin :)

Bende R9 285 Power Color var ayarlarımı değiştirmeli miyim yoksa overdrive kapalı kalsa daha mı iyi olur ?
Benim kullandığım ekran kartının varsayılan ayarları bunlar bence değiştirmeye hiç gerek yok :)

Neden. Sapphire dandik markamı. Açıkçası Technopat yetkililerinden daha önce Sapphire kötü diyen olmadı.... ??

Bu AMD catalyst mı?
Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş. Eskiden belliki Sapphire ile sorunları olmuş, hala bakış açısını değiştirememiş bence.

@osmancolak3 Aynı kartı kullanmaktayım. Fifa da configden Vsync açarsan o kadar ısınmaz boşuna 250 fpslerde oynuyorsun ve yoruyorsun kartı o yüzden ısınıyor :) Ben de İzmir'de yaşıyorum sıcaklardan dolayı 83 derelere kadar görüyorum, fanlar fazla devreye girmiyor sesi duyulmuyor. İsterseniz MSI afterburner ile fan ayarlarını arttırabilirsiniz ve sıcaklığı daha düşük seviyede tutabilirsiniz tabi sesi de duyma ihtimaliniz olabilir. Kışın kullanırken 68-70 dereceyi geçmiyordu yükte malum izmir sıcakları şu andan itibaren başladı :) Fan sesini duyan arkadaşım fanın devri hep yüksekte mi çalışıyor, manuel olarak yüksek hıza sabitlenmiş olabilir yanlışlıkla.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı