Sapphire R9 380X oyundayken kapanma sorunu

Daha fazla  
Merhabalar technopat ailesi. Öncelikle ben 2 hafta önce bir sistem topladım. Sistemin özellikleri şöyle ;
  • i5 6500 3.2 ghz
  • Sapphire R9 380X 4gb
  • Msi b150 gaming m3
  • wd 1 tb 7200 rpm
  • Dark samurai 6 fanlı kasa
  • aerocool kcas 600 w 80+ bronze psu
Oyuna giriyorum biraz oynadıktan sonra kapanıyor bazen 3 saat bazen 5 saat ama sıcaklık değerleri de gayet normal gpu sıcaklıgı gta 5 oynarken maximum 50 C oldu boşta ise 30 C işlemci de oyunda iken maximum 46 C gördü. Bana göre bu değerler gayet normal. OC hiç yapmadım fanın donüş hızı haricinde. Sorun ne olabilir bileniniz varsa benle ilgilenebilir mi ?
Teşekkür ederim ,iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTA 5'te yaptı, önceden de League of Legends'ta yapmıştı. Bugün de GTA 5'te farklı bir şekilde oldu. GTA 5 oynuyordum, bir anda görüntü gitti, farenin ışığı gitti, klavye gitti, ekran kartı fanı %100 dönmeye başladı. Bilgisayarı yeniden başlattım.

Amd kimi oyunlarda saçma saçma sıkıntılar yaşatabiliyor. Bende wolfenstein the new order da sorun yaşıyordum. Gerçi halen daha yaşıyorum, Oyundan atıp atıp duruyor. Nvidia da yok ama bu, denedim gördüm.
Güncel sürücü kullanmaya çalışın demekten başka birşey gelemiyor elimden. Bir bilen çıkarsa ne ala...

Bende de AMD R9 290 var. Oyunlarda reset atıyor, oyun fark etmez alayında reset atıyor. Nasıl çözeceğim bilmiyorum.

bendede aynı sorun var ekran kartını garantiye göndericem

Son düzenleme:
Fakat bilgisayarı ilk aldığımda windows 7 olarak 3-4 gün kullanmıştım. Hiç böyle sıkıntısı yoktu. Bugünlerde de artık yapmıyor. Inşallah bir sıkıntı çıkarmaz birdaha.

Sorun ekran kartının kasa dik dururken aşagıya dogru egılmesıymıs ekran kartı agırlıgından dolayı onu lastikle kasanın yukarısına bagladım ve sorun ÇÖZÜLDÜ. Temassızlıktan dolayı oluyormus. İsterseniz resim atabilirim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı