Sapphire R9 390 vs GTX 970

BugSofSen

Hectopat
Daha fazla  
R9 380X planlıyordum ama sonrasında R9 390 almaya karar verdim. :) FPS olarak GTX 970'ten daha yüksek olduğunu biliyorum. Fakat bazı konularda görsel kalitede GTX 970'in çok daha önde olduğunu gördüm. Sizce hangi kartı alırsam daha mutlu olurum?
NOT: Fiyatın önemi yok.

Sende farketmişsin zaten görsel anlamda grafik kalite istiyorsan gtx970, grafik kalitesinin önemi yok düz görüntü versin maximum fps versin diyorsan r9 390. Tamamen senin oynayacagın oyun tarzına kalmış. Öyle Cs fln oynayacağım diyorsan grafik kalitesini boşver zaten cs de görüntü teknolojisimi var sanki :) diyorsan R9 390 ama ben Witcher 3'de bütün görüntü teknolojilerini açıp ne neymiş görmek istiyorum diyorsan GTX 970 öneririm hatta fiyat önemi yok diyorsan neden 970 ? Git 980Ti al en güzeli :D

Ne diyorsun? Pascal ve P0laris mimarili ekran kartları çıkacak? Bu tamamen bilgizislik!
Pascal ve polaris kartların piyasaya çıkması stabil çalışır duruma gelmesi bence zaman alacaktır. Bugüne kadar adı gecen kartlardan 1070 ve 1080 gibi kartlar bence üst seviye olabilir ve de herkezin alabileceği maddi düzeylede de olmayabilir. 1050 ve 1060 gibi kartların çıkması ise daha fazla zaman alabilir ve o kartlarında bugün ki 970 ve 980 kartlardan çok çok farklı performans değerleri suncağını düşünmüyorum. Şuan sistem toplamak isteyenler hala şuan satışta olan donanımları kullanabilirler.

Bu arada SLI önermem, bir slot X16 hızında diğeri ya X8 yada X4 oluyor. En iyisi en güçlü kartı tek olarak kullanmaktır. SLI yapınca performans artar ancak bir mertebeye kadar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı