Sapphire R9 390X Tri-X vs NITRO

Kartı kasaya sığdırmakta biraz zorlandım açıkçası. Ama performansı mükemmel diyebilirim. ARK Survival Evolved'i epic grafiklerde oynarken 68 derecelere kadar ısınıyor. Bir de karta yüklendiğimde oyuna girince falan güç kaynağından tıkır tıkır ses geliyo onu çözemedim.

Kart büyük gerçekten. Bence bu cezbedici bir şey. Ancak güç kaynağınızdan ses gelmesi pek normal değil. Sesin nedenini çözmeye çalışın.

Yüklendiğinizde ses gelmesi güç kaynağınızın ekran kartının gücüne karşık verememesinden kaynaklanır. İçerisinde ki bobinin sarım sayısındaki çok hızlı güç akışının yetersiz oluşu nedeni ile oluşur. Çok dikkatli olmalısınız hemen değiştirmenizi öneririm. Çünkü güç kaynağı bu performan sırasında çok zorlanıyor ve elektrik dalgalanmasında yada ani elektrik kesintilerinde bütün bilgisayarın ciddi şekilde zarar görebilir. Güç kaynağını değiştirene kadar kartı zorlama derim ben...

2 gün önceye göre sesler azaldı ben güç kaynağının fanından geldiğini düşünüyorum. Fanı kasanın altında bayağı toz toplanmış kasanın altındaki filtreyi temizledim.

Güç kaynağım Element Smart 750W 80+. Ben sistemi tam olarak yazayım ama bana göre güç kaynağı yeterlidir.

-Intel i5 4690k
-MSI Z97 Pc Mate
-GSKILL RipjawsX 8GB tek modül
-Sapphire R9 390x NITRO
-Kingston V300 240GB SSD
-Samsung 160GB HDD
Ekstralar;
-X7 oyuncu klavye
-Rampage SMX-R1 oyuncu mouse.
-2x 12cm Led Fan
-90cm şerit led tek dirençli metrede 60led.
Kasaya bağlı herşey bunlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı