Sapphire RX 560 Her Ayarda Aynı FPS'i Veriyor

MEHB

Hectopat
Daha fazla  
  • Anakart: Asus Crossblade Ranger A88X FM2+ DDR3
  • İşlemci: AMD 880K FM2+
  • RAM: 8GB DDR3 1333 MHz
  • Ekran Kartı: Sapphire RX 560 4GB O.C
  • PSU: 400W
  • SSD: James Donkey 240GB
  • İşletim Sistemi: Windows 10 (Lisanslı)
  • Tüm sürücüler chipset, ekran kartı driver vs. güncel ekran kartı DDU ile silinip güncellendi. Güç planı yüksek performansda
  • CPU da ve GPU da herhangi overclock işlemi yok.
  • Ayarlarda VSync (Dikey Senkronizasyon) kapalı fps sabitleme ayarları kapalı.
Herkese merhabalar yaklaşık 3-4 ay önce böyle bir sistem topladım. Bu sistemden çok aşırı derecede FPS ve performans tabii ki beklemesem de oyunlarda aldığım FPS değerleri bana ekran kartımın özelliklerine göre düşük geliyor. Bu değer normal de olabilir bundan emin değilim. Düşük gelmesinin haricinde asıl yaşadığım beni üzen sorun çoğu oyunda ayarları veya çözünürlüğü hangi seviyeye getirirsem getireyim aynı FPS değerlerini alıyorum. Benim de bu sorunla karşılaşınca aklıma ilk dar boğaz geldi fakat anakartımın desteklediği en iyi işlemciyi kullanıyorum ve MSI Afterburner ile sistemi izledğimde hiç bir oyunda CPU kullanımının %60 lara bile yaklaştığını görmüyorum. Benim aklıma gelen 2 seçenek var biri kullandığım kalitesiz PSU ikincisi kullandığım kalitesiz RAM. Sizlerinde yorum ve önerilerine çok ihtiyacım var. :) Bazı oyunlardan aldığım FPS değerlerini paylaşacağım bu paylaştığım oyunlar haricinde çoğu oyunda aynı sorunla karşılıyorum. ETS2 Watch Dogs vb. FPS değerleri her ayarda aynı. Özetlemek gerekir ise bu FPS değerleri normal midir? Normal ise neden her ayarda aynı FPS değerlerini alıyorum?

csgo.jpgcsgo2.jpgcsgo3.jpgcsgo4.jpglol.jpg
Yok mudur yardım edecek biri? :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı