Sapphire RX 5600 XT sistemde kod 43 hatası geliyor

ahmet4491

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar durumu anlatayım gittim hangi akla hizmetse mining kart aldım kartı getirip driver kurarken kart sadece güvenli modda driver olmadan çalışmaya başladı. Driver kurunca Windows açılışta kart kapanıyordu. Ben de mining karttır VBIOS'u güncellersem geçer deyip başladım ROM'ları denerken Sapphire 5700 XT 0 MB bir BIOS'u kabul etti yeniden başlatınca da kart komple gitti. Fanlar çalışıyor ama kod 43 hatası ne yaptıysam günlerdir başka bir BIOS yükleyemedim sadece aynı BIOS ROM'u kabul ediyor ne yapmalıyım? Lütfen anlayan birileri yardımcı olsun şimdiden teşekkür ederim.

Bazen adapter not found diyordu. Ama onu farklı amdflash versiyonlarıyla aştım. Ya subsytem ID s matcmating ya da faild ROM error 0fl01 hatası veriyor. Ya da bu ROM same aynı değil diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Deneyelim. 293 mü 293+ mı DOS'ta çalışır mı link var mı?

MS-DOS mu FreeDOS mu yapayım USB'yi?

-f -p 0 mı yapacağım?

USB'yi normal mi açacağım UEFI'den açınca çalışır mı?

Deneyelim 293 mü 293+ mı DOS'ta çalışır mı link var mı?

MS-DOS mu FreeDOS mu yapayım USB'yi

-f -p 0 mı yapacağım

USB'yi normal mi açacağım UEFI'den açınca çalışır mı?

Kontrol ettim sizin kart için olan versiyonlar DOS da çalışmıyor.

4.07 ile bir denenebilir, FreeDOS olacak.

Boot tuşuna basıp USB seçeceksin.

Deniyorum.

4.07 ile denedim adapter not found dedi -i yapınca.

Acaba red BIOS editorle falan ROM dosyası üzerinde basit oynamalar yapıp ekran kartına kabul ettirebilir miyiz? Ya da içindeki BIOS ROM'unu çıkartıp 0 MB yerine 6 GB'a çevirebilir miyiz öyle bir şey yapılabilir mi? Ya da kartı açsam BIOS çipine tel ile müdahale etsem okumuştum. Ama bundan anlayan kimse var mı? Ya da yeni bir ROM dosyası falan hazırlamak yoksa ben bu kartı ne yapayım? Reballing falan nasıl olur? Nasıl kartın biyerinde bir bozukluk falan var mı test edebilirim? Evde ya da BIOS çipini nasıl sıfırlarız? Ama gene de bana sorun 0 MB olan o ROM dosyasını yüklemek gibi geliyor. Ama ROM değişmiyor. Niye kart kendini 5700 falan mı sanıyor anlamadım. Yani bu kart elimde patladı mı yoksa yapılabilecek bir şeyler var mı? Varsa kartı açabilirim yani.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buna bir göz at.

Bu da çip'e müdahale ile ilgili.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı