Sapphire RX 570 Ani FPS düşüşleri

Spartacus0

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Sistemim:

R3 2200G 3.9GHz OC
Sapphire RX 570 Pulse tek fanli
MSI B450M Pro M.2
8 GB 3000 MHz RAM
1TB 7200 RPM HDD.
1 saat BF1 sonrası değerler bu şekilde:

Sorunum BF1'de ve justcause3de FPS ani dusuyor ve takilmalar oluyor. CPU'dan olduğunu düşündüm ve stok sogutucuyla biraz OC yaptim 3.9GHz 1.375volt. Islemci kullanimi 70 100 arasi değişiyor. Gorev yoneticisinden baktigimda HDD kullanımı ara ara 100 oluyor. Bunun sebebi işlemci mi yoksa HDD mi? HDD ise 120GB bir SSD alsam isletim sistemini ona kursam duzelir mi? Bir de SSD alana kadar yapabilecegim bir sey var mi? Yoksa işlemciden mi kaynaklı?
Cevaplarınız için teşekkürler.

20190714_130202.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkada bir şey açık mı? CPU zorlamış olabilirsin. Google, Discord gibi uygulamalar kastırabiliyor.
Senin sıkıntın CPU, GPU çok zorlamışsın. PC yavaşlar ve oyunları etkiler. PC tek fanlı olması etkileyebilir ama tabii BF1 darboğaz edebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam R3 2200G ve RX570'e gelen yorum.
Darboğaz kasmaya neden olmaz sadece kartin potansiyelini alamazsın. Hdd tabanlı bir sorun olabilir biosu güncellemen gerekebilir işlemciye gereksiz yük bindiren bir sebep olabilir kasa akışı iyi olmayabilir bileşenlerin çok ısınıyor olabilir virüs bulaşmış olabilir ekran kartı driver güncel olmayabilir. Biostan ram mhzlirini ayarlamamış olabilirsin . Şu anda aklima gelen bunlar.

Darboğaz kasmaya neden olmaz sadece kartin potansiyelini alamazsın. Hdd tabanlı bir sorun olabilir biosu güncellemen gerekebilir işlemciye gereksiz yük bindiren bir sebep olabilir kasa akışı iyi olmayabilir bileşenlerin çok ısınıyor olabilir virüs bulaşmış olabilir ekran kartı driver güncel olmayabilir. Biostan ram mhzlirini ayarlamamış olabilirsin . Şu anda aklima gelen bunlar.
katılıyorum.
b
8GB bellek yetersiz kalıyor çoğu oyunda.Bu nedenle anlık takılmalar yaşıyor olabilirsiniz.
bence bir ilgisi yok, çünkü bende zamanında 8gb ram ile rust ,just cause 3, gta 5 ,btf 3, ark, watch dogs2. ve her zaman garanti 35-40 fps üzeri görüyordum ve ciddi bir düşüş yaşamıyordum, 40 fps alıyorsam patlama esnasında 35-36 fps'e düşüyordu. okadar

8GB bellek yetersiz kalıyor çoğu oyunda.Bu nedenle anlık takılmalar yaşıyor olabilirsiniz.
Ryzenlar dual channel önemli olduğu için yapılamalı ama ramden önce bu yazdıklarımı yaparsa daha ekonomik olur 😄😄
Edit : kalitesiz psu lar da stabilitesiz çalışmaya neden olabilir ayrıca bilincsizce yapılan overclocklar da stabilitesiz sistem çalışmaşına yol açabilir .

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı