Sapphire RX 570 ekran kartına kaç Hz monitör gerekiyor?

BenQ Parlaklık farkı/24" boyut 1080P çözünürlük için daha iyi bu sayede piksel yoğunluğu daha yüksek ve oldukça kaliteli hoparlörleri var.
MSI'ın da güzel olduğu taraflar var. Dahili hoparlöre ihtiyacın yoksa MSI da tercih edebilirsin. 2500 TL çok güzel özellikleri var. Parlaklığı biraz daha düşük diğer monitöre göre ama fazlasıyla yeterli yine de. 27" Biraz daha büyük bir monitör bu yüzden piksel aralığı biraz daha fazla. Bu da çok yakından bakarsan rahatsız edebilir. 165 Hz tazelemesi daha iyi ve IPS paneli de daha kapsamlı renklere sahip gibi görünüyor. Burdan sen de karşılaştırabilirsin.
BenQ da asansör şeklinde ayarlama var mı peki?

resim_2021-06-21_011523.png

Hangisini daha çok beğendiysen onu al dostum. Ben şahsen BenQ alırdım ama MSI'ın da indirimi çok hoş. YouTube'dan incelemeleri vardır buradan sonrasında izleyip okuyup kendin karar vermelisin.

O ve senin dediğin arasındaki fark ne
Yeni çıkan oyunları oynamak için. Mesela Cyberpunk 2077 Assassins Cread Odysey, Ark Survival Evolved, Horizon Zero Dawn, DOOM Eternal, Microsoft Flight Simulator, Far Cry 5, Red Dead Redemption vb. oyunlar için, 60 Hz/ 75Hz tercih edebilirsin. Csgo, Valorant, LOL, Dota 2, MOBA oyunlar vb. oyunları oynayacak isen, 120 Hz/ 144 Hz monitörlere yönelebilirsin. Belki ben sistemi 5 yıl sonra upgrade ediceğim diyor isen 165 Hz /170 Hz/ 200 Hz/ 240 Hz monitörlere yönelebilirsin.

Yeni çıkan oyunları oynamak için. Mesela Cyberpunk 2077 Assassins Cread Odysey, Ark Survival Evolved, Horizon Zero Dawn, DOOM Eternal, Microsoft Flight Simulator, Far Cry 5, Red Dead Redemption vb. oyunlar için, 60 Hz/ 75Hz tercih edebilirsin. Csgo, Valorant, LOL, Dota 2, MOBA oyunlar vb. oyunları oynayacak isen, 120 Hz/ 144 Hz monitörlere yönelebilirsin. Belki ben sistemi 5 yıl sonra upgrade ediceğim diyor isen 165 Hz /170 Hz/ 200 Hz/ 240 Hz monitörlere yönelebilirsin.
Eyvallah kardeşim 🙌

Geri
Yukarı