MSI RX 570 için kaç Hz Monitör alınmalı?

Monitöre overclock mu? Şakamısınız.

Monitörlerde hem yenileme hızına ve piksel tepkime süresine overclock yapılabiliyor.
Piksel overclock seçeneği fabrika çıkışlı olmadı gerekiyor. Fakat yenileme hızı overclock seçeneği her monitöre uygulanabilir. Ne kadar olabileceği ayrı bir konu.

Mantıklı olan 75 Hz gibi görünüyor. 140 FPS üzerini zorlayacağı oyun sayısı çok az olacaktır. Eğer ilerleyen zamanda GPU değişimi ön görüyorsanız ve bütçeniz uygunsa 144 düşünebilirsiniz, aksi halde 75 Hz tercih ederek bütçedeki deliği azaltabilirsiniz.

Hocam kısaca sistemi şöyle toparladım ufakta oynama yaptım sistemde. Şu an durumu nasıldır sizce?

FAN: 2 Adet × Hiper HF-12 Sessiz 12 cm Kırmızı Kasa Fanı
İŞLEMCİ: AMD Ryzen 5 2600 Soket AM4
ANAKART: Gigabyte B450M S2H AMD B450 Soket AM4 DDR4 3200(O.C.)Mhz mATX
BELLEK(RAM): Adata XPG Spectrix D60G 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz
EKRAN KARTI: Sapphire Nitro+ RX 590 8G G5 SE 8GB
HDD YERİNE SSD SEÇTİM: Toshiba OCZ TR200 480GB SSD Disk
KASA: Corsair Carbide Spec Delta RGB 550W Tempered Glass
MONİTÖR: Lg 22MK400H-B 1ms 75Hz HDMI 21.5

Hocam kısaca sistemi şöyle toparladım ufakta oynama yaptım sistemde. Şu an durumu nasıldır sizce?

FAN: 2 Adet × Hiper HF-12 Sessiz 12 cm Kırmızı Kasa Fanı
İŞLEMCİ: AMD Ryzen 5 2600 Soket AM4
ANAKART: Gigabyte B450M S2H AMD B450 Soket AM4 DDR4 3200(O.C.)Mhz mATX
BELLEK(RAM): Adata XPG Spectrix D60G 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz
EKRAN KARTI: Sapphire Nitro+ RX 590 8G G5 SE 8GB
HDD YERİNE SSD SEÇTİM: Toshiba OCZ TR200 480GB SSD Disk
KASA: Corsair Carbide Spec Delta RGB 550W Tempered Glass
MONİTÖR: Lg 22MK400H-B 1ms 75Hz HDMI 21.5
SSD pek tavsiye edilmeyen bir marka. Çok şikayet mevcut. Belki risk almak istemeyebilirsiniz. Ben sorun yaşamadım ancak Sandisk ya da Kingston düşünebilirsiniz, şu sıralar Sandisk kampanyalı satılıyor.

RX590 tam yükte pek hayli güç çeker. Kağıt üzerinde PSU sisteminizi besler gibi görünüyor ancak incelemelerine bakmanızı öneririm.

Haricen güzel ve dengeli bir sistem olmuş.

Monitörlerde hem yenileme hızına ve piksel tepkime süresine overclock yapılabiliyor.
Piksel overclock seçeneği fabrika çıkışlı olmadı gerekiyor. Fakat yenileme hızı overclock seçeneği her monitöre uygulanabilir. Ne kadar olabileceği ayrı bir konu.
Hiç sağlıkli sonuc vereceğini sanmıyorum illaki bi sorun cıkartir.

Bende sizin düşündükleriniz gibi bir sistem toparlamayı dusunuyorum. Yorumlarım hepsini okudum. Merak etti de acaba nasıl bir sistem ve monitör tercih yaptiniz ?

Bende sizin düşündükleriniz gibi bir sistem toparlamayı dusunuyorum. Yorumlarım hepsini okudum. Merak etti de acaba nasıl bir sistem ve monitör tercih yaptiniz ?
Hocam bazı nedenlerden dolayı henüz toparlayamadım fakat bir şey danışmak isterseniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Akıcı bir şekilde oyun oynamak için bütçeniz yeterli ise 144Hz monitörler en mantıklısı diğer belirten arkadaşların dediği gibi ben de buna kanaat getirdim. Çoğu ürünü araştırıp test videolarına bir göz gezdirin derim inceden inceden tartıp güzel şeyler çıkartabilirsiniz umarım, acele etmemekte fayda var :)

BİLGİSAYAR OYUNLARINDA AKICILIK ÖNEMLİDİR ÇÖZÜNÜRLÜK İKİNCİ SIRADA GELİR
YANİ 1920x1080 çözünürlükte 144 HZ. 4k 60 hz den çok daha iyi ayrıca ekran kartlarını en çok yoran şey çözünürlüktür.

Geri
Yukarı