Sapphire RX 570 hata verip oyundan atıyor

tauRrus

Decapat
Arkadaşlar yaklaşık 2 hafta önce bir sistem topladım. Ekran kartı olarak Sapphire Pulse ITX Radeon RX 570 modelini satın aldım fakat kartı kullanamadan servise gönderdim, sorun şöyle ekran kartının bütün yazılım sürümlerini indirdim tek tek denedim fakat Apex Legends ve PUBG gibi oyunlarda, oyunun menü ekranına düşer düşmez atıp hata veriyordu. Sonra sistemde başka bir hata olabilir diye ekran katını çıkarıp APU işlemci üzerinden bilgisayarı açıp oyunları açmayı denedim ve başarılı bir şekilde açtı doğal olarak da kasmalar yaşadım. Yani kısacası ekran kartını hiçbir yazılım sürümü ile kullanamıyorum.

Servisten gelen yanıt şöyle arızaya saptanmadı. Test sürecinde de Radeon yazılımlarını yükleyip 3DMark gibi programlar ile denendiğini sıkıntı yaşanmadığını söylediler.

İlk defa AMD kullanıyorum böyle bir durum ile karşılaştım sizce 3DMark vb. programlarda sıkıntı vermiyor ise oyunlarda neden böyle bir sıkıntı yaşatıyor.
Aynı karta sahip olan var mı? Ve hangi sürümü kullanıyor, bir sıkıntı yaşıyor mu?

Not: Aşağıda vermiş olduğum Apex Legends hatasının aynısını almaktaydım ve Sosyal'de bulunan bütün çözümleri denedim sonuç hep aynı hata veriyor.

392188

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı