RX 570 Oyundan Atma ve DirectX Hataları

Ugurcum

Kilopat
Daha fazla  
İyi forumlar arkadaşlar, 2. el olarak aldığım MSI Armor RX 570 4 GB ekran kartı, aldığım ilk gün driver kurma problemi yaşıyordum ve o problemi bu konudaki atikmdag-patcher.exe uygulamasıyla aşmıştım ve Radeon ayarlarıma ulaştım ancak olay bundan sonra başladı. Her ne zaman bir oyuna girsem birkaç saniye bazen açılıyor bazen direk olarak ekran gidiyor, oyun kapanıyor ve DirectX hataları alıyorum. Sistemim sorunsuz çalışıyordu ancak RX 570 aldıktan sonra bu hataları almaya başladım ve forumdan gördüğüm kadarıyla denediğim çözümler şunlar oldu: PSU değiştirip Thermaltake 600W PSU aldım, DDU ile driver silip yükledim, Windows 1903 sürümü kurdum 2 defa ve bu çözümler olmayınca en son belki mining olarak kullanılmıştır diye uygun BIOS'u bulup BIOS değiştirdim. Ancak sonuç alamadım. BIOS değişikliğinden sonra aldığım tek sonuç driver kurduktan sonra atikmag-patcher kullanmadan driver açılıyor. Sonuç bu arkadaşlar yardımcı olabilecek varsa sevinirim :)

Son olarak sistemim;

İşlemci: Xeon X5460 (Modlu BIOS kurulu. )
GPU: MSI Armor RX 570 4 GB
PSU: Thermaltake 600W PSU
RAM: 4x2 8 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef garantisi yok herhangi bir yöntem yok mudur?
Kartı eski sahibine iade edip garantili 1050ti aldım, olacak gibi değildi o kart😅

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı