Sapphire RX 570 ITX ısınıyor

Yer
TÜRKİYE
Daha fazla  
Kartım normalde 2240 saat hızında çalışıyor, 79 dereceye ulaştığında saat hızı düşmeye başlıyor (5-10 FPS etkiliyor). Kasamda toplamda 3 fan bulunmakta (1 egzoz, 2 ön panelde). Ekran kartı bu sıcaklıkta 1900 RPM fan hızına ulaşıyor, 5000 RPM destekliyor, manuel olarak 4000 seviyelerine çıkardığımda gene fark etmiyor. Yani ne yapacağıma şaşırdım.

Kartım normalde 2240 saat hızında çalışıyor, 79 dereceye ulaştığında saat hızı düşmeye başlıyor (5-10 FPS etkiliyor). Kasamda toplamda 3 fan bulunmakta (1 egzoz, 2 ön panelde). Ekran kartı bu sıcaklıkta 1900 RPM fan hızına ulaşıyor, 5000 RPM destekliyor, manuel olarak 4000 seviyelerine çıkardığımda gene fark etmiyor. Yani ne yapacağıma şaşırdım.

UW deneyebilirsiniz.

Aynı kartı kullanıyoruz. Msı afterburner yardımı ile aşıyorum ben ısınma sorununu sanada tavsiye ederim. Fanları manuel ayarladım yardımı olursa ekte paylaştım ayarları.

Dosya Ekleri

• FAN AYARI.PNG
    FAN AYARI.PNG
    6,6 KB · Görüntüleme: 42
Hangi RX 570, 2240 MHz'ye çıkabiliyor? Veya VRAM frekansı olmasın bahsettiğiz değer.
RX 590'lar bile 1570 MHz'lere anca çıkıyor. RX 5700 olmasın sizin kartınız?

Ayrıca ITX yani minik versiyonlar küçük kasanız yoksa yanlış bir seçim olmuş. Küçük soğutma sistemi kötü termal performansı beraberinde getirir. 3 fanlı kartlar boşuna üretilmiyor.
RPM demek istemiş fakat unutmuş arkadaş.

Aynı kart bende de var ve aynı dertten muzdaribim. 2 sene önce 450₺ almıştım ilerde yükseltmeyi düşünüyordum fiyatlar uçunca kaldım öyle. RDR 2 gibi oyunlarda 79 aşağısını inmiyor ayrıca çok ses yapmaya başladı fanı.

Yeni konular

Geri
Yukarı