Sapphire Pulse RX 570 8 GB ITX Overlock Önerisi

silentscorn

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Aranıza yeni katıldım. Ekran kartımdan biraz daha su çıkartmak istiyorum ancak ufak boyutu ve tek fanlı olması dolayısı ile biraz çekiniyorum. MSI Afterburner ile hangi ayarları artırmalıyım? Oynadığım oyun Rainbow Six Siege.

70398853_2747524858593636_7014690340451909632_o.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
1390 MHz core, 2000 MHz memory clock ve power limit +%50'de kullanıyorum Pulse ITX'i. Fan hızını elle ayarla. 79 derecede %100 fan olacak şekilde ayarla. kartın sıcaklık limiti 79 derece olduğu için sıcaklık 79 olduğunda kendini frenleyecektir.

Aranıza yeni katıldım. Ekran kartımdan biraz daha su çıkartmak istiyorum ancak ufak boyutu ve tek fanlı olması dolayısı ile biraz çekiniyorum. MSI Afterburner ile hangi ayarları artırmalıyım? Oynadığım oyun Rainbow Six Siege.

Eki Görüntüle 436521
Voltaj değiştirmeden Wattman üzerinden 2000 MHz memory + Memory Timing 2 ye alabilirsiniz. Çekirdek hızını da 1350 MHz civarına getirebilirsiniz fakat onu yapmasanız da olur. FPS değerlerine en fazla etki eden şey memory OC.

1390 MHz core, 2000 MHz memory clock ve power limit +%50'de kullanıyorum Pulse ITX'i. Fan hızını elle ayarla. 79 derecede %100 fan olacak şekilde ayarla. kartın sıcaklık limiti 79 derece olduğu için sıcaklık 79 olduğunda kendini frenleyecektir.
Dediğinizi sanırsam aşağıda oyun açıkken yaptığım için ekranda "artifact" lar ortaya çıktı ve pc'yi direkt kapattım. Fan %100 olunca jet motoru gibi ses çıkarıyor maalesef. Kullandığım kulaklıkla bile duyulabiliyor ... Korkutucu!

Fanı %100'de kullanmayacaksın, fan grafiğinde 79 dereceye gelince %100 olacak şekilde ayarlayacaksın.

Bellek frekansına dokunmadan dene aynısını.

Bellek frekansını 2000'e getirdim. Fan curve'yi ayarladım.

Core frekansını normal bıraktım.

Oyunda biraz oynayacağım bakalım bir değişiklik var mı? (Shadow Of War)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı