Sapphire RX 570 Sistem Mavi Ekran hatası

Kastor

Hectopat
Yer
12. yüzyıldaki Şam
Daha fazla  
Arkadaşlar lütfen yardımcı olun artık bıktım bu sorundan. Yaklaşık 10 gün önceden başlayan bir sorun var bilgisayarda. Herhangi bir oyuna giriyorum. Oyunu 10-20 dakika oynadıktan sonra ''Cihazınız bir sorunla karşılaştı, yeniden başlatılması gerekiyor'' deyip bilgisayar kapanıyor. Bu sorun yüzünden 2 kere format attım bilgisayara ama nafile. Sorunun ekran kartında olduğunu düşünmeye başladım. Çünkü bazenleri ''GPU aygıt örneği askıya alınmış'' gibi bir yazı da geliyor. Özellikle Bannerlord'da geldi bu yazı. Az önce yine aynı sorun çıkıp bilgisayar kapandı ve ekran kartı birden kulak yırtıcı bir sesle hızlanıp tekrar yavaşladı. Ekran kartım RX 570 Sapphire Nitro+. Tüm sürücüleri güncel. Lütfen yardım edin artık bilgisayarı satacağım sinirden.

Evet anakartım o. Nasıl BIOS güncelleyeceğim?
Link:
Kod:
 https://d2caf01sdkyx7e.cloudfront.net/dlfileecs/BIOSROM/H110M4-C2H/71211_W_0CA7h.zip?Policy=eyJTdGF0ZW1lbnQiOiBbeyJSZXNvdXJjZSI6Imh0dHBzOi8vZDJjYWYwMXNka3l4N2UuY2xvdWRmcm9udC5uZXQvZGxmaWxlZWNzL0JJT1NST00vSDExME00LUMySC83MTIxMV9XXzBDQTdoLnppcCIsIkNvbmRpdGlvbiI6eyJEYXRlTGVzc1RoYW4iOnsiQVdTOkVwb2NoVGltZSI6MTU5NjQ4ODIxMX0sIklwQWRkcmVzcyI6eyJBV1M6U291cmNlSXAiOiIwLjAuMC4wLzAifX19XX0_&Signature=W-x-vaeVr-4bADYJx2NHVLm5dYeO7yTURdMinoBa6-K~PTMJTWZnCnFeLXI1pObxGpGgIeNg7WtJ8Cn3XkPyLorDlM6h98vz3A9uXENwMRdK4ldSRvWAIx636hyKZpMB7cLTPeeELScA~etyzwvREhhXTLYnEblon0Q6DP~ZamvOtc3Sa7gJd2PZr4oZD7BdBWTvWvJSKdo6IcnTcX31abY651MPkMzLnD8KOD9gC1v-VXD8QgMqaksfQhT0Lp1Vco1-ZZlxX2d-DGsc0dV9NLZcslypGbcyNL7kRYasacLYGS95PtN6NS6JdDvQB7pa7A1KOCDE9cxhkMvBv6IpJQ__&Key-Pair-Id=APKAILNLX4TXKMENJUMQ

Son düzenleyen: Moderatör:
Buradan yararlanabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Enes'in verdiği şekilde yapamazsan uğraşmak gerekecek ona vaktim şu an yok. Diğer söylediklerimizi yaparsınız yapamazsanız.
Şöyle bir bilgi vereyim: RAM'imi değiştireli 15 gün oldu ve eski RAM'lerimde hiçbir sıkıntı yoktu. Acaba yeni aldığım RAM'ler mi sıkıntılı?

RAM ile ilgili bir sıkıntı görmedim. Ancak olması mümkün. Eski RAM'lerde sorun yaşamıyorsanız onları kullanmaya devam edin. Eski RAM + yeni RAM olarak taktıysanız sadece yeni olanlar takılacak şekilde de deneyebilirsiniz.

RAM ile ilgili bir sıkıntı görmedim. Ancak olması mümkün. Eski RAM'lerde sorun yaşamıyorsanız onları kullanmaya devam edin. Eski RAM + yeni RAM olarak taktıysanız sadece yeni olanlar takılacak şekilde de deneyebilirsiniz.
Eski RAM'lerimi taktım şimdi. 2 saattir oyun oynuyorum hiçbir sıkıntı çıkmadı. Galiba sorun yeni aldığım RAM'lerde idi. Teşekkürler!

Geri
Yukarı