Sapphire RX 5700 XT Nitro BIOS'u siliniyor

ata5700

Femtopat
Ekran kartımın BIOS'u hafızasından siliniyor ekrana görüntü vermiyor tekrar bir şekilde BIOS flashlıyorum belli bir süre sonra yine kendiliğinden siliniyor sistem boşta beklerken hiçbir şey açık olmadığı halde bütün BIOS'ları denedim olmadı, ekran kartının üzetinde bulunan siviç 3 kademe her kademesinideki BIOS'a da flash işlemi yaptım sorun yine aynı devam ediyor şu şekilde bir hata alıyorum.

Pixel Fillrate: Unknown.

BuS Width: Unknown.

Texture Filrate: Unknown.

Bandwidth: Unknown.

Dosya Ekleri

• 20230930_143619.jpg
    20230930_143619.jpg
    236,8 KB · Görüntüleme: 27
Arızalı olda bios yüklemeyi kabül etmez veya görüntü vermez, yabancı formlarda driver kaynaklı diyor ama , win11 otomatik güncelleme yaparken oldu ne olduysa zaten, eski driver kurup deneyeceğim de çok da olumlu sonuç alcağımı sanmıyorum umarım başka bir çözüm yolu vardır bekliyorum şimdilik

Arızalı olda BIOS yüklemeyi kabul etmez veya görüntü vermez, yabancı formlarda driver kaynaklı diyor ama, Windows 11 otomatik güncelleme yaparken oldu ne olduysa zaten, eski driver kurup deneyeceğim de çok da olumlu sonuç alacağımı sanmıyorum umarım başka bir çözüm yolu vardır bekliyorum şimdilik

VBIOS'la driverın ne alakası var, hiçbir güncelleme veya sürücü VBIOS silemez öyle bir şey mümkün değil, BIOS çipinin nasıl bir sorunu olduğunu biliyor musunuz? Veya kaç defa arızalı BIOS çipi ile karşılaştınız?

Son düzenleme:
VBIOS'la driverın ne alakası var, hiçbir güncelleme veya sürücü VBIOS silemez öyle bir şey mümkün değil, BIOS'un nasıl bir sorunu olduğunu biliyor musunuz? Veya kaç defa arızalı BIOS çipi ile karşılaştınız?
Bilmiyorum ilk defa böyle birşeyle karşılaştım, normalde laptop kullanıcısıyım masaüstü bilgisayarımla çok nadir işlerim oluyor oyunda oynamıyorum, masaüstü bilgisayarımı açtım güncellemeler birikmiş win11 o güncellemeleri yaparken ekran gitti birden, daha sonra başka bir ekran karı daha taktım sistemime anakartım 2 ekran kartını destekliyor o şekilde 5700e bios denemeleri yaptım ama her fırsatta bios uçuyor anlam veremedim belkide bios uçmuyor o yazdığım değerler arızaya geçiyor çünkü bios versiyonu yazıyor gpu z de

Buradan BIOS'u seçip kartın bilgilerini girip BIOS isteyin, Sapphire size kartın orijinal BIOS'unu yollayacak o BIOS'u yazıp deneyin.
Teşekkürler deneyip yapazarım 👍

dediğini destek ekibine ulaştım yanlış hatalı bios veya driver olduğunu söylediler geri orijinal bios dosyasını istedim, bu arada kartı aygıt yöneticisinde de göremiyorum artık, bilgisayara start verdiğimde bütün fanları son hızda dönüyor hiç görüntü dahi vermiyor 2.takılı karttan alıyorum görüntüyü. birde şu kırmızı ile işaretlediğim giriş ne işe yarıyor

Dosya Ekleri

• 7293-back.jpg
    7293-back.jpg
    166,3 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Teşekkürler deneyip yapazarım 👍

Dediğini destek ekibine ulaştım yanlış hatalı BIOS veya driver olduğunu söylediler geri orijinal BIOS dosyasını istedim, bu arada kartı aygıt yöneticisinde de göremiyorum artık, bilgisayara start verdiğimde bütün fanları son hızda dönüyor hiç görüntü dahi vermiyor 2.takılı karttan alıyorum görüntüyü. Bir de şu kırmızı ile işaretlediğim giriş ne işe yarıyor

ARGB bağlantısı.

Son olarak kartın durumu bu, RX570'den görüntü alabiliyorum diğer kartı hiç görmüyor öncesinde görüyordu BIOS atabiliyorum.

Videodaki ses sadece RX 5700 XT'ye ait son hızda fanları hiçbir şekilde dönmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Video

Son olarak kartın durumu bu, RX570'den görüntü alabiliyorum diğer kartı hiç görmüyor öncesinde görüyordu BIOS atabiliyorum

Videodaki ses sadece RX 5700 XT'ye ait son hızda fanları dönüyor direk, güc kablosunu çıkartıyorum yine son hızda dönüyor

Kart yanlış BIOS ile brick bile olsa, GPU-Z de ve aygıt yöneticinde görünür.

Başta da dediğim gibi donanımsal bir arıza olduğunu düşünüyorum, ya BIOS çipi arızalı ya da GPU çipinde bir sorun var.

Yeni konular

Geri
Yukarı