Sapphire RX 5700 XT Nitro+ SE vs Asus STRIX RTX 2060 Super

@AlperCo

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tam olarak 20 FPS nerede? Bu arada bu 2060, Super de değil yani. Evet, RX 5700 XT çok daha iyi bir kart ancak bazı yazılımsal sorunları mevcut. RTX 2060 Super ise daha stabil. Bunun NVIDIA fanboyluğu ile bir alakası yok.
Karşılaştırdığın oyuna bakar mısın allah aşkına, piyasada oyun kalmamış. Minecraft ekran kartı ağırlıklı bir oyun dahi değil.

Karşılaştırdığın oyuna bakar mısın allah aşkına, piyasada oyun kalmamış. Minecraft ekran kartı ağırlıklı bir oyun dahi değil.
@Astrein Arkadaşın Minecraft'ta 20 FPS alacağını söylediğini sanmışım, pardon.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video daha iyi olur.

Aynı ikilemde kalmıştım. Nvidia daha çok güven verici olabilir. Ama her ekran kartında belli başlı sorunlar çıkabiliyor.

Az önce RDR2'den çıktım ve bu konuyu gördüm.

Ultra ayarlarda 65 FPS görüyorum ve sıcaklık değer 72'yi görmedi. Fan ayarları falan otomatik ayarlanıyor. Hiçbir ayar yapmadım. Ben de Sapphire Nitro modelini kullanıyorum.

Şöyle baktığımızda bu kartın RTX 2070S ile boy ölçüşebildiğini biliyorum.
RTX teknolojisine kişisel olarak ihtiyaç duymuyorum. Eğer RTX istiyorsan 2070 üstü almalısın.
AMD'de hiçbir sorunla karşılaşmadığım gibi gayet de memnunum.

Aynı ikilemde kalmıştım. Nvidia daha çok güven verici olabilir. Ama her ekran kartında belli başlı sorunlar çıkabiliyor.

Az önce RDR2'den çıktım ve bu konuyu gördüm.

Ultra ayarlarda 65 FPS görüyorum ve sıcaklık değer 72'yi görmedi. Fan ayarları falan otomatik ayarlanıyor. Hiçbir ayar yapmadım. Ben de Sapphire Nitro modelini kullanıyorum.

Şöyle baktığımızda bu kartın RTX 2070S ile boy ölçüşebildiğini biliyorum.
RTX teknolojisine kişisel olarak ihtiyaç duymuyorum. Eğer RTX istiyorsan 2070 üstü almalısın.
AMD'de hiçbir sorunla karşılaşmadığım gibi gayet de memnunum.
RTX'i şuanlık önemli görmüyorum. O yüzden 5700XT Nitro+ modelini tercih edeceğim sanırsam

Abi RTX destekli kaç oyun minecraft dışında RTX açıp 20 fps oyunmu oynamak istiyorsunuz :) 2060 nedir RX5700 XT yanında bırakın bu NVİDİA hayranlığını cidden.
SE nin fiyatlarına bakmadım fakat RGB fan ve Fan hızının 20hz fazla olması dışında bir farkı yok. Fiyatına göre karar verin. Ayrı olarak aynı fanlar satılıyor zaten 150-200 TL bandında.
Bu adam bu kartla ilgili bir sorun yaşadığında etiketleyeceğim seni o zamanda yardımcı olursun umarım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı