Sapphire RX 5700 XT Nitro+ siyah ekran sorunu

DDU'dan driverler silip yeniden yüklermisiniz. Gene aynı sorunlar ile karşılaşırsanız problemi Global Wattman'a kaydedin belki bu bir çözüm olabilirdir yardımcı olmak için ama kartın 14 günlük iadesi geçerse ve çözüm hala olmaz ise geçmiş olsun. RX 5700 sersin de bu gibi olaylar çok çıkmakta. Tavsiler belli kartı iade de bulunmak. Daha dün de Wattman hatası çıktı birisinde. Bütün hataları görecek forum.

İşte 5700 ve XT modeli sıkıntılı deyince Nvdia fanboy'u oluyoruz. Sonra adam alıyor fanboy diyenler kartta sıkıntı yok size hatalı denk gelmiştir diyorlar.
Kimse kusura bakmasın bu kartlar hatalı kardeşim. Alan 10 kişiden 5 kişidr sorun oluyorsa bu sıkıntılıdır. Hayır teknoloji şans işi de yani şansının %50 olduğu kumara da girmezsin.
Çözümü illaki vardır kartın üreticisi AMD'ya şimdi hemen başlarsınız taş yağmuruna.
Nvdia'da bu kadar çok insan sorun yaşasın onu da taş yağmuruna tutarız.

AMD bu sorunu bir türlü aşamadı, ekran kartlarında her zaman sorun çıkıyor alıp alacağına pişman ediyor adamı. Yeni aldığı bir üründe de böyle sorun yaşamak insanı da kötü etkiliyor diğer ürünlerini bile alası gelmiyor.

RX5700 ile ilk aldığım zamanda benim de başıma geldi. Bir kaç sürücü versiyonu denedim. Uzun süredir olmuyor bana. 19.8.1 sürücüsüne düşürmek ile başladım. Sonra en günceline tekrar yükledim. Kendi kedine düzeldi gibi ama kendi kendine düzelmesi saçma olurdu.

Bu yüzden aklıma şu geliyor. Sürücü yüklenmesi anında bir hata oluşuyor ama yükleme uygulaması hata vermiyor yüklemeyi bu şekilde bitiriyor.

O yüzden DDU ile kaldırıp eski başka bir sürümü güvenli modda yüklemeyi deneyin. Biraz şans işi gibi.

RX5700 ile ilk aldığım zamanda benim de başıma geldi. Bir kaç sürücü versiyonu denedim. Uzun süredir olmuyor bana. 19.8.1 sürücüsüne düşürmek ile başladım. Sonra en günceline tekrar yükledim. Kendi kedine düzeldi gibi ama kendi kendine düzelmesi saçma olurdu.

Bu yüzden aklıma şu geliyor. Sürücü yüklenmesi anında bir hata oluşuyor ama yükleme uygulaması hata vermiyor yüklemeyi bu şekilde bitiriyor.

O yüzden DDU ile kaldırıp eski başka bir sürümü güvenli modda yüklemeyi deneyin. Biraz şans işi gibi.

Hocam sizin de ne kullandığınız belli değil. Bir konuda tek fanlı RX 570 kullanıyorum diyorsunuz bu konuda RX5700. Bakkaldan ekmek alır gibi ekran kartı mı alıyorsunuz?

Bende 5700xt nitro kullanıyorum. Csgo ve ets2'de böyle bir sorun yaşadım. Oyun açılırken siyah ekranda kalıyor ve güç tuşundan kapatmadığım sürece asla düzeltemiyorum. Yaşadığım diğer sorunların yanında ufak kaldığı için aklımdan çıkmış tamamen :D. İade etme şansımda kalmadı. Almak isteyen arkadaşlara önermiyorum.

Hocam sizin de ne kullandığınız belli değil. Bir konuda tek fanlı RX 570 kullanıyorum diyorsunuz bu konuda RX5700. Bakkaldan ekmek alır gibi ekran kartı mı alıyorsunuz?

Kendi kullandığım kart Rx5700.
Elimde Rx570 olan kasa da var.
GTX 1070 RX5700 den önce kullandığım karttı.
Aslına bakarsanız evet bakkaldan çikolata alır gibi ekran kartı alıyorum da diyebiliriz.
Benim ki biraz pahalı bir hobi maalesef.

Radeon Global Wattman'a gir profili kaydet ve burda paylaş. sorunun neyden kaynaklandığını biliyorum bendede vardı aynı sorun, çok sonradan kendim buldum ve çözdüm sorunu.

Son düzenleme:
Ben Nvidia'da aynı problemi yaşadım. Oyun oynarken aniden ekran gidiyor, ışıklar yanıp sönüyor ve kapatıp açmadan görüntü gelmiyordu. Meğer voltaj yetersiz geldiği için yapıyormuş, arttırınca düzelmişti. Eğer overclock yaptıysanız, sizde de aynı problem olabilir.

Çözümleri hakkında açtığım bir konu var. Bu postta da çözüm yöntemlerinden bahsettim. Birkaçını veya hepsini uygulamak çoğu kullanıcı için sorunlardan kurtulmaya yetiyor gibi görünüyor. Gözünüze çarpmadıysa bir bakın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı