Çözüm Sapphire RX 580 ekran kararması

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

towboatery

Kilopat
Makaleler
3
Hepinize merhaba arkadaşlar. Malum RX 500 serisinde, ekranın ara ara gidip, ekranın kararma sorunu var. Bu durumu herkes farklı zamanlarda yaşıyor. Kimisi oyun içinde, kimisi sistem boştayken. Sorunu çok uzun süredir araştırıyordum. Birçok yöntem denedim fakat hiçbiri kalıcı bir çözüm olmadı. Genel anlamda ortak sorunun, PSU olduğunu fark ettim ve sonunda Cooler Master Elite V3 600W güç kaynağımı sattım ve FSP Hydro K600W 80+ güç kaynağını aldım. Arkadaşlar bakın sorun çözüldü, üstüne üstün:
- Bilgisayarımda 240 GB, 500 okuma-yazma hızında olan SSD ile 30 saniyede açılan sistem 7 saniyede açılıyor
-Aigo DR12 4 RGB fanım beyaz rengi açtığımda kitleniyordu ve kumandadan hangi tuşa basarsam basayım, tepki vermiyordu. DÜZELDİ.
-Bilgisayar aşırı derecede sessiz çalışıyor, pancar motoru sesinden kurtuldum.
-Uygulama ve oyunların açılış hızında fark var.

Size tavsiyem, benim acemiliğime geldi ve dandik bir PSU aldım. Belki en son bütçe kısmam gereken donanımdan, gereksiz bütçe kıstım. Bakın arkadaşlar asla ve asla kalitesiz PSU almayın. Bilgisayarım resmen ölü gibi çalışıyormuş. Eğer siz de bu sorunu yaşıyorsanız, PSU değiştirmenizde fayda var. Ek olarak CM Elite V3 model güç kaynağını satın almayın. Hayatımda bu kadar dandik bir donanım görmedim. Zaten kalite testlerinde resmen 5/5 başarısız kalıyor. Cooler Master gibi bir markaya yakışmayacak bir ürün. Okuduğunuz için teşekkürler.
Edit: Bilgisayarımda çok fazla Molex ve SATA kablosu takılı. Ekipmanlarım da ışıklı olduğu içi fazladan enerji tüketiyor.
IMG_20210212_154859.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı