Sapphire RX 580 Nitro 8 pin ile çalışır mı?

zübeyirkara

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle merhaba.

Ben yakın bir tarihte 2.el Sapphire RX580 Nitro + 4 GB ekran kartı aldım almadan önce satıcının gönderdiği tüm FurMark gibi testleri inceledim hatta canlı test bile yaptık kartta bir sorun yok. Konuya gelecek olursam sistemim

Power Boost 500W PSU,
Anakart Gigabyte B450M S2H,
Ryzen3 3200G işlemci
2x8 GB 3000MHz Corsair RAM
1 Adet 500GB HDD
1 Adet 120GB SSD.
1 tane stock işlemci soğutucu fan ve 1 adet egzoz fandan oluşuyor.

Şimdi kartı takmak istediğimde PSU'den gelen sadece 8 pinlik bir kablo var ama kart 6+8 istiyor TDP değeri 185W olduğunu öğrendim sadece 8 ile çalıştırmayı denedim çalıştı fakat BIOS'a girmiyor ekran siyah kalıyor ayrıca karttan dolayı belli bir süre sonra PC kapanıyor.

Arkadaşlar ne yapmalıyım kimi arkadaş diyor ki Molex 6pin kablo al, cevaplarınızı bekliyorum saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, hala işinize yara mı söyleyeceklerim bilmiyorum ama RX 580 olduğu için sürekli WattMan hatası alırsın diye düşünüyorum. Zaten hata vermeye çok meyilli bir kart. Ne olur ne olmaz siz kartta ne kadar boş giriş çıkış varsa doldurun, kararsızlık yapmasın kart.

Hocam, hala işinize yara mı söyleyeceklerim bilmiyorum ama RX 580 olduğu için sürekli WattMan hatası alırsın diye düşünüyorum. Zaten hata vermeye çok meyilli bir kart. Ne olur ne olmaz siz kartta ne kadar boş giriş çıkış varsa doldurun, kararsızlık yapmasın kart.
Konu biraz geçmiş olsada cevap yazdığınız için teşekkür ederim diğer 6 pini aldım ama almadan önce olan güç sadece bilgisayara görüntü vermeye yarıyordu ve hemen shutdown oluyordu arkadaşlara önerim watt beslemesini tam yerine getirmek saygılarımla

Yeni konular

Geri
Yukarı